סמוטריץ': להתאחד כולנו. מקצה לקצה

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' בעקבות האיחוד בשמאל: "הימין לא יסלח למי שימנע את האיחוד הזה ויוריד לטמיון עשרות אלפי קולות".

ערוץ 7 , ט"ז בטבת תש"פ

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Hadas Parush/Flash90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' קרא הבוקר (שני) לאיחוד כולל של כל המפלגות שמימין לליכוד, בעקבות האיחוד שנחתם הלילה בין העבודה למרצ.

"אחרי האיחוד בשמאל, אבל גם בלעדיו, אנחנו חייבים להתאחד כולנו. מקצה לקצה", צייץ סמוטריץ', "גם הבוקר אני ממשיך לחתור אל היעד הזה, בכל דרך ומכל כיוון אפשרי".

לדבריו, "הימין לא יסלח למי שימנע את האיחוד הזה ויוריד לטמיון עשרות אלפי קולות. זו הרי הסיבה שעד היום אין לנו ממשלת ימין אחרי הבחירות הראשונות".

גורם בליכוד אמר הבוקר בעקבות האיחוד בין מפלגות השמאל, "זוהי העת של הימין להתאחד".

לדבריו, "נפתלי בנט חייב לשים את האגו בצד ולאחד את כל מפלגות הימין על מנת למנוע אובדן מנדטים מיותר בפעם השלישית. מאמינים שהאחריות תגבר על השיקולים האישיים".

ח"כ מוטי יוגב צייץ הבוקר בטוויטר, "אני קורא לראשי כל המפלגות שמימין לליכוד, נותרו לנו שעות בודדות לאיחוד השורות - או שקול הציונות הדתית עלול להיות אבוד. זו העת לתפור ולחבור: ימין חדש, בית יהודי, איחוד לאומי ועוצמה לישראל. חיבור גדול שיאחד לבבות וימנע אובדן קולות. זו אחריותנו לציונות הדתית ולעם ישראל".

ח''כ אופיר סופר (האיחוד הלאומי) הצטרף לקריאה לאיחוד שורות בימין, "הימין בשנים האחרונות איבד כחצי מיליון קולות בגלל שלא השכיל להתחבר ולמנוע אובדן קולות, לעומת יריבנו הפוליטיים בשמאל שידעו להתגבר על המכשולים והפערים המינורים ביניהם, לטובת אחדות המחנה שלהם. אני קורא לכל ראשי המפלגות בימין להתכנס ולהתאחד, זהו צו השעה. רק ככה יוכל הימין למנוע ממשלת שמאל-ערבים".

מהבית היהודי המאוחד נמסר בעקבות האיחוד בשמאל, "מרגע שהוכרזו בחירות נוספות פעלנו למען איחוד כולל במפלגות מימין הליכוד. האיחוד בשמאל מחייב את כולנו לאחריות - יש סכנה ממשית לממשלת הימין. אנו ממשיכים לפעול כל העת כדי שאיחוד כזה יצא לפועל. אנו קוראים לכל השותפים להתכנס ולהגיע להסכם בהקדם".

כאמור, בסיום פגישה שהתקיימה הלילה בביתו של יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ בשדרות, סיכמו יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, ויו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, על התמודדות משותפת של העבודה-גשר ומרצ בבחירות הקרובות.

סוכם כי הרשימות ירוצו בבחירות תחת פתק משותף באותיות "אמת".

פרץ יוצב במקום הראשון ברשימה ולאחריו תוצב יו"ר גשר, חברת הכנסת אורלי לוי-אבקסיס. במקום השלישי יוצב יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ. במקום הרביעי יוצב חבר כנסת ממרצ, ובמקומות החמישי והשישי יוצבו אנשי מפלגת העבודה.

חברת הכנסת סתיו שפיר לא תהיה בשלב זה חלק מהאיחוד.