הוועדה המסדרת אישרה את הקמת ועדת הכנסת שתדון בחסינות נתניהו

הוועדה המסדרת אישרה את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של נתניהו. ראשי סיעות הימין הוזמנו לפגישה מחר בלשכת רה''מ.

חזקי ברוך , ט"ז בטבת תש"פ

הוועדה המסדרת
הוועדה המסדרת
Hadas Parush/Flash90

הוועדה המסדרת בראשותו של ח"כ אבי ניסנקורן אישרה היום (שני) את הקמת ועדת הכנסת שתדון בבקשת החסינות של ראש הממשלה בנימין נתניהו וח"כ חיים כץ.

לאור ההחלטה שהובילה סיעת כחול לבן, ראש הממשלה החליט לכנס מחר בבוקר את ראשי בלוק הימין בלשכתו. מהליכוד נמסר כי הישיבה תתקיים "בעקבות הניסיון למחטף שמתבצע בכנסת".

הדיון בוועדה המסדרת נפתח בחילופי דברים קשים בין יו"ר הוועדה ח"כ אבי ניסנקורן לבין יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר. במהלך חילופי הדברים איים ניסנקורן להוציא את זוהר מהחדר.

בהמשך תקף ח"כ זוהר את יו"ר הוועדה המסדרת על הקמת הוועדות ללא איזון של "ועדת הסכמות". "היום 61 ח"כים חטפו את הכנסת בתקופת פגרת הבחירות. היום בוטלה ועדת ההסכמות שלא קיימת יותר. אתם עושים ככל העולה על רוחכם ברוב של כנסת שאיבדה את אימון הציבור".

ח"כ זוהר הודיע כי חברי סיעת הליכוד לא ישתתפו בדיונים, "אנחנו נעתור לבג"ץ על הדיון הקודם שיביא אולי גם לביטול הדיון הזה".

"לא נהיה באף וועדה, לא ניטול חלק באף ועדה, אנחנו משאירים את הכנסת כולה בידיים שלכם. תעשו מה שאתם רוצים, איך שאתם רוצים. הכנסת כולה תהיה בידיים שלכם", הוסיף זוהר.

ח"כ אחמד טיבי אמר בדיון לח"כ יועז הנדל מסיעת כחול לבן, "תמשיכו לדבר על סיפוח בקעת הירדן. אולם אם תתקדמו עם התוכנית הזו, ח"כ בני גנץ יישאר יו"ר האופוזיציה".