עמית סגל: סמוטריץ' רוצה רשימה גדולה עם בנט ושקד

"המהלך של סמוטריץ׳ נועד לחלץ אותו מריצת סנדביץ׳ בין פרץ לבן גביר", הסביר פרשן חדשות 12, "לא אתפלא אם ידו של ראש הממשלה בעניין".

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Hadas Parush/Flash90

פרשן חדשות 12 עמית סגל התייחס לכישלון המגעים לריצה משותפת בין האיחוד הלאומי לבית היהודי ועוצמה יהודית.

"המהלך של סמוטריץ׳ נועד לחלץ אותו מריצת סנדביץ׳ בין פרץ לבן גביר. הוא רוצה רשימה גדולה, עם בנט ושקד. לא אתפלא אם גם ידו של ראש הממשלה בעניין", כתב סגל בערוץ הטלגרם שלו.

כאמור, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' הודיע כי המגעים עם הבית היהודי נכשלו לאחר שהמפלגה נסוגה מההבנות שסוכמו. "רגע לפני החתימה, ואחרי שגובשו הבנות, נסוג הבית היהודי מהחתימה וביקש להמשיך במו"מ לאחר כינוס המרכז", סיפר.

"אתמול נתכנסנו לסגירה של המו"מ עם הבית היהודי בביתו של הרב דרוקמן, מתוך כוונה ברורה של שני הצדדים לצאת משם עם הסכם חתום שיאושר בשני מרכזי המפלגות. דרישה יסודית ועקרונית שהיוותה את הבסיס לכל ההסכם הייתה חתימה על נספח מיזוג המפלגות וכניסה לתהליך מידי של ביצוע המיזוג, על מנת להביא בשורה של אחדות לציבור הציוני דתי, כפי שהתחייבנו בראשית הדרך".

"בלי הסעיף המרכזי והעקרוני של איחוד המפלגות ועל רקע ההבנה כי אין עוד אפשרות להעביר זאת במרכז הבית היהודי, הודיעו באיחוד הלאומי כי הם מחשבים מסלול מחדש", כתב סמוטריץ'.

יו"ר האיחוד הלאומי הסביר כי "בלי בשורה של ממש לציבור על מיזוג אמיתי ועריכת בחירות דמוקרטיות לפחות לבחירות הבאות, לא ניתן יהיה להפיח רוח חדשה בציונות הדתית ולהחזיר את המצביעים הביתה, והרשימה תתקשה לעבור את אחוז החסימה.

"חתימה על הסכם ריצה משותפת שכוללת רק סידורי כיסאות ותפקידים היא צעד חסר אחריות שלא יביא את אמון הציבור. חתימה עם הבית היהודי בלבד ללא חיבורים נוספים שיבטיחו את הצלחת הרשימה היא חוסר אחריות לימין והציונות הדתית".