בן גביר: סמוטריץ' פועל ממניעים כיסאולוגיים

עו"ד איתמר בן גביר תוקף את החלטת יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לחבור לימין החדש, ומאשים כי המניעים להחלטה היו פרסונליים.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

תוקף. בן גביר
תוקף. בן גביר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עו"ד איתמר בן גביר, מועמד "עוצמה יהודית" ברשימת "הבית היהודי המאוחד", תוקף אחר הצהריים (שלישי) בחריפות את יו"ר האיחוד הלאומי, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'.

"אחרי שנפתלי בנט עשה טעות קשה ומנע הקמת ממשלת ימין במועד א', צר לי שבצלאל סמוטריץ' חוזר בדיוק על אותה טעות", אמר בן גביר בסרטון חדש שפרסם.

"צר לי שבצלאל פועל כאן ממניעים פרסונליים, ממניעים כסאולוגיים, אבל אני משוכנע שהחיבור הזה בין הבית היהודי לעוצמה יהודית יוביל להקמת ממשלת 61. לניצחון הימין בבחירות הקרובות", הוסיף בן גביר.

מוקדם יותר פרסמה שורת רבנים בכירים, בהם ראשי ישיבות ורבני ישובים, מכתב תמיכה במהלכיו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ לאיחוד עם רשימת הימין החדש.

במכתב אותו פרסמו הרבנים נכתב: "כבר תקופה ארוכה שאנו יושבים יחד עם שר התחבורה, ח"כ בצלאל סמוטריץ' בצמתי ההכרעות על מנת להוביל את הציונות הדתית לחוף מבטחים ועל מנת שמן המשבר הנוכחי תצמח ישועה וברכה".

הרבנים אף מגלים טפח מהתייעצויות אשר נעשו בתקופה האחרונה בחדרים סגורים: "אנו מעודכנים בנעשה ושותפים בהתלבטויות הרבות והכבדות אשר רובצות על כתפיו".

הרבנים דוחים את הטענות לפיהן בתוך ההסכם היו נגיעות אישיות. "בניגוד לטענות שהושמעו, אנו מעידים כי השאלה הפרסונלית מעולם לא הובילה את הדיונים אלא אך ורק תורת ישראל, אחדות המחנה, הזהות היהודית של מדינת ישראל, גורלה של ארצנו הקדושה והדרכים המעשיות הנכונות ביותר על מנת להוציא לפועל את הערכים הנשגבים הללו".

"אנו מבקשים לחזק את שר התחבורה ח"כ בצלאל סמוטריץ' על החיבור למפלגת הימין החדש ומגבים את מהלכיו שכולם לשם שמיים, למען שמו באהבה. אנו קוראים לשר החינוך הרב רפי פרץ להצטרף אל החיבור עם כלל הכוחות ולהביא בכך ברכה ובשורה של אחדות", הוסיפו חותמי המכתב.