הרב פרץ מבהיר: לא אפר את ההסכם עם בן גביר

משמעות ההודעה היא כי כל חבירה של הבית היהודי לרשימת הימין החדש-האיחוד הלאומי תותנה בצירוף בן גביר לרשימה, מהלך שסיכוייו קטנים.

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

פרץ ובן גביר
פרץ ובן גביר
צילום: דוברות

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, הבהיר בעקבות פניות מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ומצד יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, כי אין בכוונתו להפר את ההסכם עליו חתם עם מפלגת עוצמה יהודית ועו"ד איתמר בן גביר.

משמעות ההודעה היא כי כל חבירה של הבית היהודי לרשימת הימין החדש-האיחוד הלאומי תותנה בצירופו של בן גביר לרשימה, מהלך שסיכוייו קטנים.

אחר הצהריים קרא ח"כ מוטי יוגב ליו"ר מפלגתו, הרב רפי פרץ, לחתור לריצה משותפת עם הימין החדש והאיחוד הלאומי.

את הקריאה שיגר יוגב לרב פרץ על רקע ההסכם שנחתם הבוקר בין מפלגת הימין החדש ומפלגת האיחוד הלאומי להתמודדות משותפת בבחירות הקרובות.

לדבריו, "מתוך גודל האחריות לעם ישראל, לימין ולציונות הדתית, ומתוך שהמכנה המשותף בינינו, גדול על כל מפריד, אני קורא לחברי יו"ר הבית היהודי - שר החינוך הרב רפי פרץ, בל נהמר ונעשה שוב את הטעויות שנעשו בשנה האחרונה, בה היו מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה ואיבדו קולות לימין".

"למרות כל המשקעים שבין המפלגות, נקיים משא ומתן פנים אל פנים, לא דרך התקשורת, נחזור לנקודה המשותפת בה היינו רק לפני ארבעה חודשים. נאחד את כולנו בשותפות הראויה ונצא מאוחדים למערכה האמתית של ההצלחה בבחירות הבאות עלינו לטובה", דברי יוגב.