אייכלר לאדלשטיין: מנע כינוס המליאה

"אל תתן יד להפיכת הכנסת לכיכר שוק של תעמולת בחירות נגד 2 מיליון אזרחים שמתנגדים לגיליוטינה בשם הדמוקרטיה", כתב אייכלר לאדלשטיין

מיכל לוי , י"ז בטבת תש"פ

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על רקע כינוס ראשי מפלגות הימין הצטרף חבר הכנסת ישראל אייכלר לקריאה ליו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין שלא לכנס את המליאה לדיון על הקמת ועדת הכנסת.

"אל תתן יד להפיכת הכנסת לכיכר השוק של תעמולת בחירות נגד שני מליון אזרחים שמתנגדים לגיליוטינה בשם הדמוקרטיה. הכנסת חייבת להיות אובייקטיבית לחלוטין בתקופת בחירות. על אחת כמה לאחר הגשת הרשימות החדשות והוותיקות", אמר אייכלר.

כזכור כבר לפני שבועיים הזהיר אייכלר במכתב ליו"ר הכנסת מפני אפשרות זו וביקש ממנו לפעול כדי למנוע הקמת וועדת הכנסת לבל תהפוך הכנסת לכיכר השוק של תעמולת הבחירות.

במכתב ששלח אייכלר ליו"ר הכנסת הוא כתב, "אין לאפשר הקמת וועדות בתקופת בחירות, מתוך הבנה שהללו יהפכו לבימה פוליטית במקום סיוע אמיתי לציבור. אם לא מקימים וועדות חברתיות חיוניות כמו הוועדה לפניות ציבור וועדת הרווחה, על אחת כמה שאין להקים וועדה פוליטית".

לדבריו, "כל עניין 'פגרת הבחירות' נועד למנוע הפיכת במת הכנסת לכיכר העיר לתעמולה המונית זה בדיוק מה שיקרה אם ועדת הכנסת תדון בחסינות נתניהו".