איתן זליגר:
"נפתלי, איילת ובצלאל החליטו להמר על קולות הימין"

היועץ האסטרטגי של הבית היהודי תקף את הצטרפות בצלאל סמוטריץ' לימין החדש: "השאלה היא האם הם שמו את העניין האישי מעל הכל".

ערוץ 7 , י"ז בטבת תש"פ

איתן זליגר
איתן זליגר
צילום: זליגר שומרון

היועץ האסטרטגי של הבית היהודי, איתן זליגר, האשים היום (שלישי) בראיון לערוץ כנסת את נפתלי בנט, איילת שקד ובצלאל סמוטריץ' בחוסר אחריות לגוש הימין.

"יש החלטה של בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט להמר שוב על קולות הימין והציונות הדתית וגוש הימין. כנראה שיש דברים יותר חשובים ממה שהם מדברים שחשוב להם", אמר זליגר.

לדבריו, הבית היהודי מתארגן לרוץ עד הסוף ולהציג רשימה אטרקטיבית: "מתארגנים לריצה עצמאית ומקווים עם דמויות חדשות ומעניינות יחד עם איתמר בן גביר, ריצה עצמאית שעל פי כל הסקרים אמורה לעבור. בשניים במרס בעשר בלילה כשיגמרו המדגמים עוד פעם נפתלי בנט, איילת שקד ובצלאל סמטוריץ', שכבר הימרו בספטמבר על הוצאת בן גביר ובאפריל על המצאת הימין החדש - המיזם שהוביל את כולנו לסמטוחה הפוליטית - יסתכלו ולא יאמינו, 'אבל היו סקרים מעולים חודשיים לפני הבחירות. איך זה יכול להיות' ".

לשאלה האם יכול להיות שדווקא הבית היהודי לא יעברו את אחוז החסימה השיב: "הכל יכול להיות והכל יכול לקרות אבל צריך להבין דבר אחד - בא נצטט מה בצלאל סמוטריץ' רצה בחודש האחרון: הוא רצה להיות מקום ראשון בבית היהודי דרך איילת שקד - ואמרו לו שלא, אחר כך הוא אמר שאין דבר כזה בלי פריימריס ואתמול אחר הצהריים הוא אמר שהוא מוכן להיות מספר 2 אבל יש בעיה אם אופיר סופר מספר 4 או 5. פתאום, אחרי שהוא אמר את כל הדברים האלה הוא הלך למיזם של הימין החדש. אז בא נחשוב האם דבריו הם מגובים באידיאולוגיה... השאלה היא האם נפתלי איילת ובצלאל שמו רק את העניין האישי שלהם מעל הכל".

זליגר הסביר גם מדוע בבית היהודי דוחים את ההצעה להצטרף לאיחוד בלי עוצמה יהודית: "ההצעה 'נפלאה' שעוד פעם תגרום לזריקת 84 אלף קולות. הרב רפי פרץ בהליכה שלו עם איתמר בן גביר החליט שגוש הימין יותר חשוב מעניינים אסטתיים מעניינים שזה לא בדיוק נכון. הוא הסתכל שמאלה וראה שאורלי לוי מסוגלת לשבת באותו חדר עם תמר זנדברג שהמרחק ביניהם הרבה יותר גדול מאיתמר בן גביר ונפתלי בנט ולכן מי שמשחק במשחק של להתפצל לעומת מי שקורא להתחבר יגלה ביום הבחירות - וזה לא משנה מי יעבור את אחוז החסימה - את מה שכולנו מבינים שהפיצול הזה יגרום לפחות קולות לגוש הימין והימור ענק על שלטון הימין".