סין: האוטובוס נפל לבולען, שישה נהרגו

בתיעוד נראה האוטובוס שוקע כשכמה עוברי אורח אמיצים מתקרבים אל שפת הבולען בנסיון להציל את נוסעי האוטובוס המבוהלים.

מיכל לוי , י"ח בטבת תש"פ

סין: האוטובוס נפל לבולען, ששה נהרגו
סין: האוטובוס נפל לבולען, ששה נהרגו
iStock

אירוע מחריד תועד במצלמות האבטחה המוצבות מחוץ לקמפוס בית החולים בעיר שינינג, שבמערב סין.

אוטובוס המבצע מסלול נסיעה בתוך העיר, מתועד כשהוא מגיע אל התחנה העמוסה בבני אדם, פותח את דלתותיו ומתחיל בפריקת נוסעים והעלאתם של נוסעים אחרים.

כעבור שניות אחדות, מתחיל חלקו הקדמי של האוטובוס לשקוע בתוך הכביש, בשל בולען גדול שנפער במקום. אט אט שוקע האוטובוס עוד ועוד, כשכמה עוברי אורח אמיצים מתקרבים אל שפת הבולען בנסיון להציל את נוסעי האוטובוס המבוהלים.

לאחר כמה שניות נוספות, מתרחב לפתע הבולען ו'בולע' אל תוכו לפחות שלושה בני אדם שעמדו על המדרכה וניסו לסייע לנוסעים הלכודים.

היתר ממהרים להימלט כל עוד נפשם בם, ובמקביל מציץ מהבולען הענק רק חלקו האחורי של האוטובוס, בעוד האוטובוס עצמו מונח בזווית של 90 מעלות, על צדו הקדמי. כעבור זמן קצר נראה גם פיצוץ עז שמתחולל בתוך הבולען, ולאחר מכן עולה ממנו להבה גדולה.

בהודעה רשמית שנמסרה מאוחר יותר נאמר כי ששה בני אדם נהרגו באסון, וארבעה נוספים עדיין נעדרים. האוטובוס עצמו חולץ מהבולען בעזרת מנוף, כשהוא חרוך בחלקו, ו־ 16 מנוסעיו חולצו ממנו כשהם סובלים מפציעות בדרגות שונות.

תופעת הבולענים אינה נדירה במיוחד בסין, בה קיימת תנופת בניה והתפתחות גדולה מאוד בשנים האחרונות, ובמקרים רבים נוהגות הרשויות להסתפק בבניית תשתיות באיכות ירודה, על מנת לאפשר את הפיתוח המהיר במחיר זול יותר.

מומחים אומרים כי יתכן שהפיצוץ בבולען המדובר אירע בגלל תשתיות גז וכדו', שהיו מתחת לפני האדמה, ובשעה שנפערה הבולען נפגעו גם הן מנפילת האוטובוס עליהן. הרשויות באזור הודיעו כי האירוע נחקר ברצינות ובכובד ראש.