הדחת אדלשטיין תהפוך לקלף פוליטי?

אם ''כחול לבן'' תצליח להעביר לידה את תפקיד יו"ר הכנסת, גנץ ואנשיו יקימו ועדות ויביכו את הממשלה כדי לפגוע בסיכויי הימין לנצח.

חזקי ברוך , י"ח בטבת תש"פ

יולי אדלשטיין
יולי אדלשטיין
צילום: יהונתן ולצר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר מפעילים לחצים כבדים על יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, כדי שיסרב לכנס את מליאת הכנסת לשם הצבעה על הקמת ועדה לדיוני החסינות של נתניהו.

גורמים המעורים בפרטים מזהירים כי אם אדלשטיין ימשיך לעמוד כחומה בצורה, תיפקע הסבלנות של ''כחול לבן'' ואדלשטיין יודח מתפקידו כיו"ר הכנסת.

במצב כזה, אחד מאנשי ''כחול לבן'' יתיישב על כיסא יו"ר הכנסת ויאפשר למפלגה של בני גנץ לצבור כוח פוליטי: יוקמו ועדות וייערכו דיונים שיביכו את ממשלת הליכוד ויפגעו בסיכויי הימין לנצח בבחירות.

בינתיים, בכחול לבן מנסים לשמור על כבודו אדלשטיין ומקווים שיסכים לכנס את המליאה. ב"קוקפיט" של גנץ, לפיד, אשכנזי ויעלון לוקחים בחשבון שהדחה של יולי אדלשטיין תצטייר בציבור כפגיעה באסיר ציון שנתפס כאישיות ממלכתית.

בליכוד ישנם קולות הסוברים שהדחתו של יולי אדלשטיין עשויה דווקא לעזור לימין בבחירות, ואם הוא יודח אז הדבר יוצג כהמשך הרדיפה של השמאל כלפי המחנה הלאומי. לא מן הנמנע שנתניהו יתגמל את אדלשטיין אם יודח, ימנה אותו לשר ואף יתן לו מקום בקבינט המדיני-ביטחוני.