דעה
אם לא היינו מנצחים

מדינת ישראל סיימה לפני שבועיים את העשור המוצלח בתולדותיה. כל כך התרגלנו לטוב עד שהספקנו לשכוח כמה רע היה פה רק לפני עשור.

טל אור טסונה , י"ט בטבת תש"פ

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Flash 90

לפני ארבע שנים הימין ניצח על חודו של קול, בואו נבחן איך היו נראים חיינו אם לא היינו מנצחים:

מתווה הגז לא היה עובר ומאות מיליארדי שקלים המיועדים לחינוך, ביטחון, רווחה והורדת מיסים היו יורדים לטמיון. ישראל לא היתה הופכת למעצמת גז בעלת השפעה על מצרים, ירדן, אירופה ואף רוסיה. כל משפחה בישראל היתה מאבדת מאות אלפי שקלים.

הסכם הגרעין היה הופך לעובדה מוגמרת, איראן בשלב הזה היתה במרחק חמש שנים מפצצה גרעינית - איום קיומי על כל אחד ואחת מאיתנו.

את העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים והתכנית לסיפוח יהודה ושומרון היו מחליפות שיחות עם אבו מאזן על מדשאות אירופה. תמר זנברג, בוז'י, ציפי ליבני ויאיר לפיד היו אחראים לשרטט את גבולות ישראל החדשים.

ומה עם הכלכלה? לפי בדיקה של גלובס העמדות של שלי יחימוביץ היו עולות למדינת ישראל מיליארדי שקלים נוספים. מיליארדי שקלים מהכיס של כל אזרח ואזרח בישראל שהיה משלם יותר מיסים ומקבל פחות תמורה.

אפילו בזירה המדינית היחסים הכל כך חשובים מבחינה אסטרטגית וכלכלית שנרקמו עם הודו, אפריקה, דרום אמריקה, העולם הערבי, אסיה ורוסיה היו נשארים בגדר חלום רחוק - תקווה עקרה שאם ניתן מספיק שטחים לפלסטינים אולי נקבל מעט אהבה.

מדינת ישראל סיימה לפני שבועיים את העשור המוצלח בתולדותיה מכל בחינה, אין כמעט אזרח שלא מרגיש זאת. נראה שכל כך התרגלנו לטוב עד שהספקנו לשכוח כמה רע היה פה רק לפני עשור.

להחליף את כל הטוב הזה בבני גנץ חסר הידע והניסיון החובר למפלגות תומכות טרור וראשי ההסתדרות עמיר פרץ ואבי ניסנקורן זה פשוט טירוף, חוסר היגיון משווע.

בעוד פחות מחמישים ימים הבחירות, בואו נדאג שגם הפעם נגיע למנדט ה- 61. צאו להצביע, שכנעו אנשי ימין לצאת להצביע, הסבירו לאלו שנפלו שבי בשקרי כחול לבן את המחיר שהם ישלמו.

אין לנו ארץ אחרת, בואו נשמור עליה משגשגת.