מתן כהנא: "אנחנו רצים יחד כי רב המאחד מהמפריד"

ח"כ כהנא על הקמת ימינה: "החלום - להוביל מפלגה של דתיים וחילונים. פוליטיקה זו אומנות האפשר והבנו שבנפרד לא נעבור את אחוז החסימה"

103FM , י"ט בטבת תש"פ

ח"כ מתן כהנא
ח"כ מתן כהנא
צילום: חזקי ברוך

ח"כ מתן כהנא מימינה שוחח היום (חמישי) עם חברי צוות הקבינט ב-103fm על האיחוד שנעשה ברגע האחרון בגוש הימין שכלל את האיחוד הלאומי, הימין החדש והבית היהודי ברשימה משותפת לכנסת.

נכנסת לפוליטיקה כדי להציג תפיסה ימנית ליברלית אחרת מזו שהגשתם לנו על השולחן.

"נכון. החלום שלנו להוביל מפלגה של דתיים וחילוניים וזה מה שרצינו לעשות. בסוף פוליטיקה זו אומנות האפשר והבנו שאם נלך בנפרד לא נעבור את אחוז החסימה".

אתה חי בשלום עם הימצאותם של גורמים חרד"לים? אני מניח שלא היה לך נוח עם ההתבטאויות של הרב רפי פרץ ב'ידיעות אחרונות' נגד הקהילה הלהט"בית לדוגמא.

"החרד"לים הם אחים שלנו לכל דבר. האם אני מרוצה מכל ההתבטאויות של כל אחד מחברי הרשימה? לגמרי לא, אך הפעם אנחנו רצים יחד כי רב המאחד מהמפריד".

איך תנהלו את זה אחרי הבחירות?

"כרגע אנחנו רצים יחד, המטרה להביא כמה שיותר מנדטים ואחרי הבחירות כל אחד יוכל לקדם את האג'נדה שלו. בנושא הכלכלה החופשית והליברלית אנחנו חושבים דומה.

נתניהו ילך לכם על הראש, מאיפה תביאו עוד קולות?

"אם נתניהו יעשה את אותה הטעות הגוש רק יקטן. היום כולם מבינים שאין משמעות למפלגה הגדולה".

בהנחה שהמפה הפוליטית לא שתשנה. תשב בקואליציה עם בני גנץ ויאיר לפיד?

"נשב או בממשלת ימין או ממשלת אחדות רחבה עם כל גוש הימין. נפעל באחריות אם נתקל באותו פלונטר פוליטי שנתקלנו בו עד היום".

למה ההתעקשות לא להכניס את בן גביר לרשימה?

"התמונה בסלון שלו מייצגת תמונה ודרך חיים. אלו שמייצגים את מאיר כהנא לא מייצגים את הימין הממלכתי. אנחנו ימין ממלכתי שרוצה לאחד וזה לא מתאים לממשיכי דרכו של מאיר כהנא. אם הם חשובים כל כך לימין יש את הליכוד שיכולים לשריין לעוצמה יהודית מקומות".