ממר"ם - היחידה לניהול המרחב הדיגיטלי בצה"ל

במלאת 60 להקמת ממר״ם, סמ"ר ה' מספרת על שירות צבאי ביחידה שמפעילה את מרכזי המחשבים בזרוע היבשה והמטכ"ל.

סמ"ר ה' , כ' בטבת תש"פ

סמ"ר ה'
סמ"ר ה'
צילום: דובר צה"ל

אני סמ"ר ה', בת 21, מתגוררת בשערי תקווה. התגייסתי באפריל 2017 לתפקיד מנהלת רשת מחשוב. אני מגיעה מבית דתי, ולכן התלבטתי רבות האם להתגייס לצבא או לעשות שירות לאומי.

כחלק מהיותי תלמידה באולפנה, באופן טבעי כיוונו אותי לעשות שירות לאומי, ואכן השתתפתי בתוכנית המציעה לשלב בנות שירות במקצועות הסייבר והמחשבים במקומות שונים כמו משרד ראש הממשלה, משרד הביטחון, יחידת הסייבר של המשטרה וכו׳.

לקראת תחילת שירותי ולאחר הרבה מחשבה, גיבשתי החלטה להתגייס לצבא במקום לעשות שירות לאומי היות ותמיד רציתי להתגייס לצה״ל. בעקבות ההחלטה שקיבלתי, ביטלתי את התקן ששמרו לי, וחיכיתי לקבלת תאריך הגיוס.

מכיוון שנושא המחשבים תמיד סיקרן ועניין אותי, ביקשתי להתגייס לתפקיד מנהלת רשת מחשוב. את הטירונות והקורס עברתי בבה"ד 7, ולאחר מכן שובצתי ביחידת ממר״ם באגף התקשוב וההגנה בסייבר.

ממר"ם הינה יחידת המחשוב הראשונה בצה"ל החוגגת 60 שנים להקמתה. היחידה אחראית על מימוש המרחב הדיגיטלי של צה"ל וכאשר אנחנו מפתחים מערכות אנחנו אחראים עליהן מקצה לקצה- משלב התכנון והחשיבה על הפיתוח, דרך הייצור והבנייה שלו ועד לתפעולו ולמתן מענה הגנתי.

במהלך תפקידי עסקתי בטכנולוגיות מגוונות, וכן גם הייתי אחראית על מערכות שונות ביחידה. לקראת סוף שירותי הסדיר, הונחה בפניי הצעה לחתום קבע ולפקד על הצוות בו שירתי על אף חוסר הניסיון שלי בניהול ופיקוד.

הסכמתי להצעה, ובתשעת החודשים שלאחר מכן פיקדתי על הצוות וכן גם נבחרתי להיות מצטיינת מפקד ממר״ם לשנת 2019. הפיקוד על הצוות היווה עבורי תקופה משמעותית, מאתגרת ומלמדת שנתנה לי תחושת סיפוק גדולה ועוררה בי רצון להמשיך ולתרום ולכן בפברואר הקרוב אני יוצאת לקצונה מטעם יחידת ממר״ם.

אני אוהבת את העיסוק והעשייה של היחידה ואת האנשים בה ואני מקווה לחזור לאחר סיום קורס הקצינים לממר״ם, להצליח להשפיע על יותר חיילים, ללמוד ולהתפתח, להרחיב אופקים ולתרום מעצמי.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il