קריאה לרצח בעיתון הרשות הפלסטינית: "גופה אחת תבטל את הטקס"

העיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית פרסם מאמר הקורא לשבש את טקס יום השואה הבינלאומי שיתקיים בישראל בהשתתפות עשרות מנהיגים מהעולם.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תש"פ

רוצים לשבש. יד ושם
רוצים לשבש. יד ושם
צילום: אלירן אהרון

עשרות מנהיגים מרחבי העולם, בהם נשיאים, ראשי ממשלות ובכירים נוספים צפויים להשתתף בהמשך השבוע באירועי יום השואה הבינלאומי שיתקיימו בירושלים לציון 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ.

איש התקשורת איתמר מרכוס מדווח היום (ראשון) באתר "מבט לתקשורת פלסטינית" על מאמר שפורסם אתמול בעיתון הרשמי של הרשות הפלסטינית, אל חיאת אל ג'דידה, הקורא לשבש את האירועים באמצעות פיגוע טרור רצחני.

"ישראל התנערה מכל דבר, מהחוק הבינלאומי, מהחוק הבינלאומי ההומניטרי, מהחלטות הגופים הבינלאומיים ומפתיחת החקירה בבית הדין הפלילי הבינלאומי", נטען במאמר.

"יתרה מזאת, היא מתכוננת עכשיו במלוא המרץ לערוך טקס לשואה בירושלים הכבושה, והיא רגילה שהעולם משתתף איתה בטקס זה, שכן השואה של היהודים היא נוראית, אך השואה הפלסטינית שעדיין מתקיימת על ידי ישראל היא קלת ערך, יפה, מרהיבה, טובה", ציין כותב המאמר, יחיא רבאח.

לדבריו, "כמובן שהפלסטינים לעולם לא יקבלו את המשוואה הזו, ויש להניח שהם יתעמתו עם עריכת הטקס בירושלים עצמה, משום שזו ירושלים שלהם, על אפו ועל חמתו של טראמפ אשר נתן אותה לישראל במסגרת עסקת המאה המטונפת".

"ירייה אחת תשבש את הטקס וגופה אחת תבטל את הטקס", נאמר עוד במאמר המסית, "ולמרות עליבותם של הערבים, ואי-שביעות רצונם ממה שקורה, הם מסוגלים, ולו לדקה אחת, לא ללכת בעקבות ישראל ואמריקה שקובעות להם מיהם אויביהם ומי הם חבריהם."