לימודי ניהול מערכות בריאות - כשרפואה, בריאות וניהול נפגשים

הלימודים בחוג משלבים בין היכרות עם מערכת הבריאות לבין ניהול ושילוב סוגיות משפטיות הנושקות למקצוע עריכת הדין.

בשיתוף 'שערי מדע ומשפט' , כ"ג בטבת תש"פ | עודכן: 08:55

ללמוד ניהול מערכות בריאות
ללמוד ניהול מערכות בריאות
iStock

במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט מציגים את החוג למנהל מערכות בריאות כמוקד סטודנטיאלי המשלב מקצועיות בניהול, בריאות ומשפט עם ערכים.

פרופ' אביעד הכהן, נשיא המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, רואה בחוג למנהל מערכות בריאות חלק מחזון גדול של המרכז האקדמי כולו בהיותו משלב בין ערכים לרכישת כלים מעשיים.

לפרטים נוספים והרשמה - לחצו כאן

אשרת גלס, מנהלת מחלקת השיווק של המרכז, מציינת כי החוג מיועד לאותם המבקשים לחולל שינוי בפניה של מערכת הבריאות בישראל. ד"ר חן ריגר מדגישה בדבריה את היות התואר בחוג פרקטי וכזה שגם התמורות בעולם המקצועי לא יגרמו לו לאבד את משמעותו, כפי שקרה למקצועות לא מעטים.

הלימודים בחוג משלבים בין היכרות עם מערכת הבריאות לבין ניהול ושילוב סוגיות משפטיות הנושקות למקצוע עריכת הדין. פרופ' הכהן מדגיש את הערכים שמאחורי הלימוד בחוג, ערכי 'ואהבת לרעך כמוך'. גלס מוסיפה ומציינת את יתרונות היכולת לשלב עבודה, לימודים ומשפחה יחד. לזאת מצטרפת מניפה רחבה של אפשרויות תעסוקה ביום שאחרי תום הלימודים, בין אם בתחומי הסיעוד, הקהילה, מזכירות רפואית, ניהול מחלקות ובתי חולים ועוד.

"התמהיל שהסטודנט מקבל פה שואב מעולם ניהול העסקים, עולמות הרפואה ועולמות הבריאות. השילוב בין התחומים הללו הופך את התואר למעניין ופרקתי", אומרת גלס.

ד"ר ריגר מספרת על קשרים מיוחדים שנוצרים בין הסטודנטים לבין עצמם באופן בולט הרבה יותר מהמקובל, וגם זאת בשל האווירה הייחודית של המקום.

פרופ' הכהן מציין גם את העיצוב של מבנה הלימודים ככזה המשרה אווירה נעימה ונוחה המסייעת גם היא על הלומד. "המקום הזה בהחלט מרחיב את דעתו של אדם". עוד הוא מציין כי "הפסוק שעומד לנגד עינינו בחוג למערכות בריאות ומנהל ובכלל בכל המרכז האקדמי, הוא 'מה ה' אלוהיך דורש ממך כי אם עשות משפט ואהבת חסד והצנע לכת עם ה' אלוהיך'. כל עיסוק במנהל מערכות בריאת הוא עיסוק באהבת חסד ובוודאי עושה משפט במובן הרחב של המילה וההצנעה היא בעשיית גמילות החסד שחז"ל אמרו שאין לה שיעור. זו גמילות חסדים לא רק בממון אלא גם בגופנו. זה האתגר של מדינת ישראל, של החברה האנושית ושל הציונות הדתית, כדי שלכולנו תהיה חברה הוגנת יותר ואנושית יותר".

לפרטים נוספים והרשמה - לחצו כאן