שולי רנד ישיק את הופעתו במרכז 'שלוה'

רנד בחר לערוך את אחד משני מופעי ההשקה של 'תשליך' במרכז שלוה בירושלים, בו מטופל אחד מבניו.

ערוץ 7 , כ"ב בטבת תש"פ

שולי רנד
שולי רנד
צילום: שלומי יוסף

הזמר והשחקן שולי רנד מעלה בימים אלו מופע חדש תחת השם 'תשליך' ואת הופעות ההשקה יקיים בשני מקומות: במוזיאון ת״א ובמרכז שלוה בירושלים - המרכז הלאומי לטיפול באנשים עם מוגבלויות של ארגון שלוה, אליו יש לו קשר אישי וחם.

רנד, שלו בן עם מוגבלויות אשר מטופל בשלוה, הקליט בקיץ האחרון את גרסת השמע לספרו של קלמן סמואלס נשיא ומייסד שלוה "חלומות שלא חלמתי" עבור קוראים עיוורים ומי שמתקשה בקריאה מכל סיבה שהיא ובכך הנגיש את הספר לציבור גדול ורחב של אנשים עם מוגבלויות.

במופעו 'תשליך' מספר הזמר בפעם הראשונה על חייו שלו. דרך תחנות חייו, מגולל שולי סיפור חיים אישי הנטוע בזמן ובמקום. בני ברק, ת"א, ירושלים, מלידה לילדות, הפגישה הראשונה עם המוות, החיים בין שני עולמות, עולם התיאטרון, החזרה בתשובה, המשברים ובסופו של דבר יציאה לגאולה.

עם קבוצת נגנים שמלווה אותו על הבמה, הוא טווה חוטים בין הסיפור לשירים, רק שהשירים הפעם ברובם אינם שלו - ביניהם 'משיח' של שלום חנוך, 'עד העונג הבא' של המכשפות, 'כאבי גדילה' של אביב גדג' ו'ניצוצות' של פורטיסחרוף.

השירים בעיבודים חדשים שמקרבים אותם אליו והם מתכתבים עם הסיפור האישי שלו שמשולב כמובן גם עם להיטיו הגדולים 'אייכה', 'בין קודש לחול' ושירים נוספים.

על במה חשופה מתפאורה, תחת תאורה תיאטרלית, בעזרת המפיק המוזיקלי אסף תלמודי והבמאי והדרמטורג איתן בלום, נפגשים במופע שלושת כוחות הבמה של שולי, המשחק, המוזיקליות והסיפוריות.