גורמים בליכוד:
"זה הסוף של יולי בליכוד"

"הוא מכר אותנו בזול", אמר בכיר בליכוד, "אם היה לו חלום להיות נשיא ‑ הוא איבד את התמיכה שלנו"

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תש"פ

אדלשטיין ונתניהו
אדלשטיין ונתניהו
צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

אתמול פירסם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין החלטה שאינה טובה לראש הממשלה נתניהו, אבל גם מקשה על כחול לבן לקדם קבלת החלטה נגד חסינות ראש הממשלה עוד לפני הבחירות.

"כפי שאמרתי לפני שבוע", נימק אדלשטיין את החלטתו, "הליך הדיון בבקשת החסינות של ראש הממשלה הפך למזוהם. סיעות הבית יהפכו את דיוני ועדת הכנסת לתעמולת בחירות אסורה ובית המחוקקים יהפוך לג'ונגל. טעימה מרה מכך הורגשה בדיון שהתקיים בוועדה המסדרת לפני מספר ימים".

הוא הוסיף ואמר כפי שכבר הצהיר: "לא אעכב ולא אזרז את הדיון. את כל ההחלטות אקבל על פי אותם ערכים בהם אני דוגל כל חיי ובהתאם להוראות החוק. כך בדיוק פעלתי כעת".

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי החלטתו של אדלשטיין עוררה זעם גדול בסביבת נתניהו. בדיווח נאמר כי התוכנית בליכוד היא להפעיל מכבש לחצים נוסף על אדלשטיין מתוך הבנה שהמצב הפיך ומתוך אמונה שניתן לגרום לו לחזור בו מהחלטתו.

בכיר בליכוד אמר אמש בזעם: "אם לאדלשטיין היה איזה חלום להיות נשיא, את הליכוד הוא איבד בהחלטה הזאת. אנחנו לא נתמוך בו. בליכוד גם לא יסלחו לו על זה".

גורם בכיר נוסף במפלגה המשיך את אותו קו: "אדלשטיין מכר אותנו בזול. כשזה מגיע ממנו, יש לגיטימציה למהלכים של כחול לבן. הוא מתדלק את הקמפיין של כחול לבן. הוא כנראה רוצה לעשות מעשה ריבלין ולהתחנף למפלגות האחרות". וגורם אחר במפלגה הוסיף: "אם הוא לא ישנה את החלטתו, זה כנראה הסוף שלו בליכוד".