הרב אליהו נגד הטוקבקיסטים: "חולצתן מכפרים ערביים? אתן גיבורות!"

פוסטים קשים ברשתות החברתיות נגד נשים יהודיות שנפלו למערכת יחסים קשה עם גברים ערבים, וחולצו על ידי עמותת יד לאחים.

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תש"פ

ידם הקלה על ההדק של הטוקבקיסטים הפכה למכת מדינה כאשר כל אחד, מפרסם את דעותיו בכתבות ובתגובות ברשתות החברתיות.

אותם מגיבים, אינם בוחלים במילים ואינם מבינים את המשמעותיות למעשיהם. לאחרונה התופעה הלכה והתרחבה כאשר נכתבו פוסטים קשים ברשתות החברתיות כנגד נשים יהודיות שנפלו למערכת יחסים קשה עם גברים ערבים, וחולצו על ידי עמותת יד לאחים. בהקשר הזה מקבלות הנשים גיבוי משמעותי מהרב שמואל אליהו.

באירוע סגור שערך יד לאחים לעשרות רבות של ניצולות, התבקש הרב אליהו לשאת דברים ולחזק את אותן ניצולות בדרך האמיצה בה נקטו. הרב בירך את הניצולות ואת ילדיהן וביקש מהן להיות חזקות ולהבין שהן תמיד היו ויישארו חשובות לעם ישראל.

"חשוב לי מאוד מאוד להיות אתכן. חשוב לי שתבינו שאתן חשובות, שאתן יקרות. שאתם בנות של מלך. באמת מגיע לכם כל הטוב שבעולם. אולי לא אמרו לכן את זה מספיק, אבל יש לכם הזדמנות להבין כמה אתם חשובת" אמר הרב ונשים רבות בכו מהתרגשות.

יעל, צעירה בת 28 שחולצה מכפר ערבי על ידי יד לאחים לאחר שנתיים של סבל אמרה לאחר הערב "לפעמים אנחנו נתקלים בטוקבקיסטים אכזריים שלא מבינים אותנו ומציעים לנו לחזור לכפר הערבי ממנו ברחנו. אחרי ששמענו את הדברים מהרב אליהו, אנחנו מבינות שאנחנו חשובות להרבה אנשים בעם ישראל היקר שלנו".

ביד לאחים המתמודדים עם מאות מקרים שזורמים אליהם, שבים ומדגישים כי בד בבד יש תמיכה ציבורית רחבה ומודים לכל מי שמעודד ומסייע לפעילות של הצלת הנפשות היום יומית הזו.

לסרטון המלא של דברי הרב אליהו >>