אפרים רימל:
"באתי לברך על הטובה. הסיפור רק מתחיל"

אפרים רימל, שנפגע באורח קשה בתאונה בכביש 443, הגיע לביה"ח שערי צדק, "גם אם יתנו לרוצח 200 שנה זה לא יחזיר את ציפי ונעם".

חזקי ברוך , כ"ג בטבת תש"פ | עודכן: 18:32

אפרים רימל עם הצוות הרפואי בשערי צדק
אפרים רימל עם הצוות הרפואי בשערי צדק
צילום: חזקי ברוך

לבית החולים שערי צדק הגיע היום (שני) אפרים רימל, ששכל את אשתו ציפי ז"ל ובתו התינוקת נועם ז"ל, למפגש עם הצוות הרפואי שטיפל בו לאחר תאונת הדרכים הקשה בכביש 443 בתחילת חודש דצמבר.

רימל, שנפצע בתאונה פצעים קשים מאוד אושפז במשך תקופה ארוכה בבית החולים כשבמקביל נאבק הצוות הרפואי גם על חייו של בנו, איתי, שסובל מפגיעת ראש קשה.

רימל אמר במפגש: "באתי לברך על הטובה. הסיפור רק התחיל הבן שלי עדין כאן... והמשפט עדין לא התחיל. אני מודה לכל הצוות"

פרופ עופר מרין, מנהל המרכז הרפואי 'שערי צדק' סיפר: "רגע מרגש עבורנו. המורכבות בתוך המערבולת של הטרגדיה זו לא נקודת זמן שאפשר לשים את הדברים אחורה. הבן שלך יושב כאן במצב קשה ואתה קורן. אתה אפרים הגעת במצב כל כך קשה וטרגדיה משפחתית כל כך קשה ועשית מעבר והקרנת חוסן. אני מודה לכל הצוות של בית החולים".

רימל סיפר על ההתרגשות מגיוס הכספים למען המשפחה: "כשהתעוררתי אחרי שבועיים אמרו לי שהיה מבצע התרמה ומדובר על כמה עשרות אלפי שקלים ושלחו לי את הלינק וראיתי שמדובר על מיליונים".

בתשובה לשאלת ערוץ 7 על כך שהנהג שפגע בהם נמצא כיום בבית אמר רימל, "צריך לקחת את נושא התאונות הדרכים כאתגר ולנצח אותו. אני מודה שיש לי מלחמות ברמה האישית ואני לא נכנס לנושא הנהג הרוצח, ושום עונש שהוא יקבל לא יחזיר את הבריאות שלי ושל איתי ולא יחזיר לחיים את ציפי ונעם גם אם יתנו לו 200 שנה בכלא. אבל בוודאי חשוב שאנשים יבינו שהכביש לא צחוק וכל אחד צריך להתייחס ברצינות לנהיגה שלו"

רימל נשאל גם "מתי נזכה לראות את הבן שלך יושב כאן לצידך?", והשיב "אם פרופ' מרין היה יודע הוא היה הסגן של הקדוש ברוך הוא".

פרופ' מרין ציין, "צריך הרבה תפילות. אנחנו 7 שבועות אחרי ואני מודה על האמת - לא חשבנו שתשב כאן ולא על איתי. אנחנו כצוות רפואי חשבנו שזה עניין של ימים ספורים. התפילות והטיפול המסור עשו את שלהם".

מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק, ד"ר אלון שורץ, ציין "אנחנו נרגשים לשבת פה היום ולראות את כברת הדרך שאתה אפרים וגם איתי עשיתם מאז התאונה. למדנו הרבה מכם גם על העצמה שלכם ועל חוסן גדול ותמיכה משפחתית מכל הכיוונים סיטואציה קשה וטראגית. אנחנו שמחים שאנחנו יכולים לשבת כאן היום ולראות את ההתקדמות שעברת".

מנהל יחידת טיפול נמרץ, ד"ר פיליפ לוין, הוסיף "אנחנו רואים אותך היום אחרי שבמחלקה לא יצא לנו לדבר יותר מדי כיוון שמרבית הזמן היית מורדם. עברת טרגדיה הייתה מאוד קשה וגם להורים שלך מגיעה תודה רבה ועידוד רב על התמיכה בך והתמיכה בנו. אנו מאחלים לך בריאות שלמה והצלחה בעתיד".