נחשפה זהותו של מנהיג דאע"ש החדש

אל-סאלבי שהתווה את המדיניות האכזרית של ארגון הטרור, מחליף את אל-בגדדי שחוסל על ידי ארצות הברית.

ערוץ 7 , כ"ג בטבת תש"פ

ISIS
ISIS
Reuters

ה"גרדיאן" הבריטי דיווח היום (שני) כי המנהיג החדש של דאעש הוא אמיר מוחמד עבדול רחמן אל-מאוולי אל-סאלבי.

אל-סאלבי הוא אחד ממייסדי ארגון הטרור שאחראי לשעבוד היזידים.

הוא נכנס לתפקידו פחות מיממה אחרי חיסול אבו בכר אל-בגדדי על ידי צבא ארצות הברית בחודש אוקטובר האחרון. אל-סאלבי מכונה גם "חג'י עבדאללה" ו"עבדאללה קארדש".

כבר בחודש אוגוסט הוצב א-סלבי כמנהיג פוטנציאלי להחלפתו של אל-בגדאדי, אך מינויו נמשך כמה חודשים. לפני חיסולו של אל-בגדדי הציעה מחלקת המדינה האמריקנית פרס של חמישה מיליון דולר תמורת מידע שיוביל ללכידת אל-סאלבי ושני בכירים אחרים בדאעש.

לפני כחודשיים העניק נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ עיטור מיוחד לכלבה שהשתתפה במבצע החשאי בסוריה לחיסול מנהיג ארגון דאעש אבו באכר אל-בגדאדי.

הכלבה ''קונאן'' המשרתת בכוחות המיוחדים של צבא ארצות הברית, הצטלמה לצד הנשיא טראמפ ורעייתו מלניה, ולצד סגן הנשיא מייק פנס.

"זו הכלבה המפורסמת ביותר בעולם ברגע זה, כל כך חכמה ומבריקה", אמר טראמפ, "יש לנו כבוד רב לארח כאן את קונאן ולהעניק לה עיטור מיוחד. היא מאומנת כך שאם אתה פותח את הפה שלך, היא תוקפת אותך. אתה צריך להיות מאוד מאוד זהיר". מייק פנס כינה את הכלבה "גיבורה אמיתית".

הכלבה קונאן נשלחה לתוך המנהרה שאליה נמלט מנהיג דאעש אל-בגדדי, לאחר שהבין כי לוחמי ''כוח דלתא'' של ארצות הברית הצליחו להגיע אליו. אל-בגדדי פוצץ את עצמו בעזרת חגורת נפץ והרג יחד עמו שניים מילדיו.