לוחמי מג"ב תיעדו קטינים מיצהר שטבלו במעיין בעירום מלא

לוחמי מג"ב באזור יצהר שבשומרון תיעדו קטינים שטבלו במעיין בעירום מלא. תגובת המשטרה: ''הצעירים התבקשו להזדהות ולא שיתפו פעולה''.

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תש"פ

לוחמי מג"ב שביצעו ביולי 2018 פעילות ביטחון שוטף באזור יצהר שבשומרון, תיעדו קטינים שטבלו במעיין בעירום מלא.

בדיווח בחדשות 13 נאמר כי אחרי שהתריעו הקטינים בפניהם כי הם עירומים, ביקשו מהם הלוחמים לצאת וללבוש תחתונים כדי שיוכלו לצלמם, אך שבו וצילמו אותם שנית כשהם עירומים בתוך המעיין.

בדיווח צויין כי לוחמי מג"ב נדרשים לתעד כל מפגש עם נערים על מנת לבחון אם אותם בני נוער דרושים לחקירה של כוחות הביטחון. במקרה זה, טוענים בארגון חוננו המייצג את הקטינים, נדרש היה מהשוטרים להפעיל שיקול דעת ולהימנע מהפגיעה בפרטיות.

"כאמא אני פשוט מזועזעת", אמרה אמו של אחד הנערים. "הילד שלי הלך עם חברים לטבול במעיין, ונכנס שוטר במדים, חוצה את כל הקווים האדומים ופשוט מצלם אותם בעירום. פעם אחת ביקשו שיפסיק - יכולה להיות טעות. אבל הפעם השנייה רק מעידה על זה שפשוט לא אכפת להם. זה כואב מאוד ואני מקווה שימצו את הדין עם השוטרים האלה".

ממשמר הגבול נמסר, "האירוע קרה בתקופה שבה התרחשו מספר אירועי תג מחיר באזור. שני הלוחמים הבחינו בצעירים וביקשו לברר את זהותם. משסירבו הצעירים ולא שיתפו פעולה, נאלצו הלוחמים לגשת אליהם והמפגש תועד לצורך מבצעי ומחשש לביצוע פרובוקציה. כשהבינו הלוחמים שהחשודים ללא בגדים, ניתן להם זמן סביר להתלבש שגם בסיומו לא התלבשו בניסיון להקשות עליהם".