טיבי: אם ביבי - אז למה לא האורגינל?

ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת במתקפה על גנץ, "עשר שנים נתניהו לא סיפח ואתם דוחפים אותו למעשה שהוא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי".

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תש"פ

אחמד טיבי
אחמד טיבי
צילום: דוברות

ח"כ אחמד טיבי תקף אחר הצהריים (שלישי) בחריפות את יו"ר כחול לבן בני גנץ בעקבות הצהרתו על הכוונה להחיל את הריבונות הישראלית בבקעת הירדן.

"משחקי הסיפוח בהובלת כחול לבן מסוכנים. עשר שנים נתניהו לא סיפח ואתם דוחפים אותו למעשה שהוא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי", אמר טיבי.

"יהיו השלכות לכך", הוסיף טיבי אזהרה מרומזת לגנץ ואף שיגר לעברו עקיצה, "ובכלל שואל האזרח הפשוט, אם ביבי אז למה לא האורגינל?".

יו״ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה מסר בתגובה להצהרת גנץ, "לאזרחי המדינה מגיע תקווה ולא חיקוי - ככה לא מחליפים ראש ממשלה. ‏סיפוח הוא חיסול כל סיכוי לדמוקרטיה ושלום. כנראה ששכחת שיש גם חיים אחרי הקמפיין. הניסיון הפתטי לקושש כמה קולות מהימין לא שווים את הרס העתיד של כולנו".

ח"כ יוסף ג'בארין צייץ בתגובה לדברי גנץ על סיפוח הבקעה, "גנץ, את נתניהו צריך להפיל ולא לעקוף מימין. המשמעות של סיפוח בקעת הירדן ברורה: הנצחת הכיבוש, הרחבת מעגל הדמים וחיסול הסיכוי לשלום המושתת על הקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל. לא ככה נראית אלטרנטיבה".

ח"כ עאידה תומא-סלימאן תקפה "‏עם הצהרות הסיפוח שלו גנץ פועל לחיסול המדינה הפלסטינית. לא שמאל, לא מרכז. לא בטיח. ימין קשה. רק המשותפת תהיה אופוזיציה חזקה משמאל לכל ממשלת ימין".