שידור חי
נתניהו: נחיל ריבונות על ההתישבות כולה, בלי יוצא מן הכלל

הליכוד מקיים הערב כנס בחירות בירושלים בהשתתפותו של ראש הממשלה, "הפעם לא מוותרים על אף קול. הפעם יוצאים, מצביעים, מנצחים".

ערוץ 7 , כ"ד בטבת תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יהונתן ולצר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב (שלישי) בכנס פעילים של הליכוד לפתיחת קמפיין הבחירות של המפלגה בבחירות לכנסת ה-23.

"מכאן אנחנו יוצאים לשטח, מכאן אני יוצא לשטח יחד אתכם. השטח הליכודי מתעורר, השטח הליכודי בוער. הפעם לא נישאר בבית, הפעם נעבור בית בית. הפעם, תקשיבו לי טוב, זה חשוב, הפעם הליכודניקים ינהרו לקלפיות", אמר נתניהו.

"ראינו את זה בפריימריז, אנחנו נראה את זה גם בבחירות הקרובות, הפעם כולנו מתגייסים, לא מוותרים על אף קול, הפעם יוצאים, מצביעים, מנצחים", קרא ראש הממשלה.

ראש הממשלה הצהיר בנאומו, "אנחנו נחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן ועל צפון ים המלח ללא דיחוי ובלי שום וטו של אחמד טיבי".

"לא רק שלא נעקור אף ישוב, לא רק שלא נפנה אף אחד, אנחנו נחיל את החוק הישראלי על כל ההתיישבות, על כולה. גוש עציון, מעלה אדומים, אריאל, ועל כל שאר הישובים בלי יוצא מן הכלל. לחיאני שמעת את הביטוי 'הכל כלול'? הכל כלול! הכל!", הוסיף ראש הממשלה.

"אנחנו נביא הסכמי שלום היסטוריים עם עוד מדינות ערביות", הבטיח נתניהו, "אנחנו נביא ברית הגנה היסטורית עם ארה"ב ואנחנו נבלום סופית את איראן. במשך שנים אני פעלתי כמעט לבד, בעצם לבד, מול העולם כולו כדי שיבינו את הסכנה האירנית, ואני שמח וגאה על כך שידידי, ידידנו הגדול הנשיא טראמפ, פועל בנחישות ובעוצמה בגישה הזאת, כל הכבוד לנשיא טראמפ".

בנאומו סנט נתניהו באנשי רשימת כחול לבן, "בואו נשאל אותם. למשל, מה הם יעשו עם החלת החוק הישראלי על בקעת הירדן? טוב זה כמובן תלוי את מי אתה שואל בכחול לבן. היום בני גנץ סייר בבקעה ובסיור שלו היום הוא סוף סוף אמר שהוא תומך ביוזמה שלי להחלת הריבונות שם. אני מאוד שמחתי על כך, אבל לא עברו כמה שעות והוא כבר הספיק לחזור בו. לא חשוב, כנראה קיבל טלפון מטיבי או גרמן".

"ומה הם יעשו עם חוק הלאום? בואו נשאל את חבר הכנסת עופר שלח, בואו נשאל את האוזר, בוא נשאל אותו. כן? אחד בעד חוק הלאום והשני נגד חוק הלאום. עוד פעם 'כן ולא'", תקף נתניהו.

"הנה הבלוף הכי גדול. הבלוף הכי גדול, שבלי המשותפת הם לא יכולים להקים ממשלה. הנה כחול לבן, יש להם 34, יודעים מה, עלי 36, בסדר? אח"כ מר"צ-פרץ, כמה? 8? עלי, 10. אח"כ ליברמן, הוא איתם, אנחנו יודעים, 7. חברו את הכל: 46, לארג', 53. הם לא יכולים להקים ממשלה בלי הרשימה המשותפת. הם לא יכולים, זה בלתי אפשרי בשבילם. ולכן יש רק שתי אפשרויות אם אתה מצביע כחול לבן: או שקיבלת ממשלת שמאל עם מר"צ שנשענת על הרשימה המשותפת, או שתקבל דבר אחר וזו האמת: הצבעת כחול לבן, קיבלת בחירות רביעיות", טען נתניהו.