החלת הריבונות
נתניהו ממתין לאור ירוק מוושינגטון

בכירים בליכוד טוענים כי נתניהו ממתין לאור ירוק מוושינגטון כדי להביא לאישור הכנסת את החוק הישראלי על הבקעה

ערוץ 7 , כ"ה בטבת תש"פ

טראמפ ונתניהו
טראמפ ונתניהו
צילום: רויטרס

בכירים בליכוד טוענים שראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לבית הלבן כדי לקבל אור ירוק לקידום מהלך של החלת ריבונות ישראלית על בקעת הירדן, לפני הבחירות ועוד לפני פרסום תוכנית המאה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לדברי אותם בכירים בליכוד, זו גם הסיבה שבגינה נתניהו לא הכריז אמש בהשקת קמפיין הליכוד שבכוונתו להביא בשבוע הבא את נושא החלת הריבונות להצבעה בכנסת. בלשכת ראש הממשלה בחרו שלא להגיב לדברים ואמרו כי הם "לא מתייחסים".

חברת הכנסת מימינה, איילת שקד, התייחסה הבוקר לנושא הסיפוח בריאיון לאריה גולן, בכאן רשת ב, ואמרה כי "מדובר ביוזמה של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. יש עכשיו ממשל אוהד ותומך בארצות הברית – צריך לנצל את ההזדמנות. גם כחול לבן צריכים להצטרף. יש הזדמנות מדינית. הזדמנות שלא תחזור". עוד אמרה שקד כי "ימינה היא התנועה הכי אידאולוגית בכנסת. כשנכנסנו לפוליטיקה ב-2013, נתניהו דיבר על מדינה פלסטינית בבר אילן. לקח שבע שנים שהדבר חלחל והיום זה קונצנזוס".

חבר הכנסת מכחול לבן, מאיר כהן, התייחס גם הוא לסיפוח הבקעה בכאן רשת ב ואמר כי "אם ראש הממשלה היה רוצה לספח – היו לו 13 שנים. זה תעלול בחירות". עוד אמר כהן לאריה גולן כי "נתניהו החזיר בחודשים האחרונים שני חלקים מהבקעה – נהריים וצופר".