תקרית בירושלים
נשיא צרפת נזף בשוטרים בירושלים: "החוצה"

מקרון אמר לשוטרים שביקשו להיכנס עימו לכנסיית סנטה אנה, ''אני לא אוהב את מה שאתם עושים, צאו החוצה''. מאוחר יותר התנצל

ערוץ 7 , כ"ה בטבת תש"פ | עודכן: 18:29

עמנואל מקרון
עמנואל מקרון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נשיא צרפת עמנואל מקרון זעם היום (רביעי) על השוטרים שביקשו להיכנס עימו לכנסיית סנטה אנה בעיר העתיקה בירושלים.

מקרון אמר לשוטרים "כולם מכירים את הנהלים. אני לא אוהב את מה שאתם עושים, צאו החוצה. אף אחד לא התכוון לעשות פרובוקציה לאף אחד".

מקרון אמר לאיש היחידה לאבטחת אישים בשב"כ, "עשיתם עבודה נפלאה בעיר. בבקשה תכבדו את הנהלים שנהוגים במשך מאות שנים. בבקשה".

כנסיית סנטה אנה נמצאת בשטח צרפתי, והמאבטחים הישראלים דרשו להיכנס עם מקרון לתוכה. הנשיא הצרפתי סירב ובסופו של דבר לא נכנס פנימה.

כשעה לאחר התקרית הגיע מקרון לתפילה בכותל המערבי, וגם התנצל בפני המאבטחים והשוטרים הישראלים על שצעק עליהם.

המשטרה ושירות הביטחון הכללי פרסמו הודעה משותפת בעקבות התקרית: ''היום בשעות הצהריים שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל איבטחו את נשיא צרפת עמנואל מקרון בעת ביקורו בעיר העתיקה בירושלים. בעת הגעתם לכנסיית סנט אנה שבעיר העתיקה, התנהל שיח בין גורמי האבטחה לבין המאבטחים הצרפתיים בדבר הכניסה לתוך הכנסייה יחד עם הנשיא.

''נשיא צרפת ביקש מהכוח לכבד את הכללים הנהוגים במקום, ובהתאם לתיאום שבוצע מראש לצורך סידורי האבטחה, ליוו את נשיא צרפת ואנשיו בתוך הכנסייה שוטר ואיש שירות הביטחון הכללי. עם צאתו, יישרו את ההדורים וצוותו של הנשיא התנצל על האירוע, הנשיא לחץ את ידם של הכוחות והמשיך בביקורו בעיר העתיקה בליווי הכוחות והאמצעים הדרושים לצורך שמירה על ביטחונו כאישיות רמת דרג המבקרת בישראל", נכתב בהודעה.

בשעות הצהריים, במהלך ביקורו בבית הנשיא, החליט מקרון ''לסייע'' לצלמי לשכת העיתונות הממשלתית בעומס הפגישות המרתוני במשכן הנשיא.

מקרון שאל את מצלמתו של צלם לע״מ חיים צח, והנציח בצילום נשיאותי ובמבטא צרפתי את נשיא המדינה ראובן ריבלין ונשיא קפריסין, ניקוס אנסטסיאדיס, בזמן שזה חותם על ספר האורחים.

מקרון עם המצלמה
צילום: חיים צח, לע"מ