נפתלי בנט סוגר חשבון עם העסקים שסייעו לרצח הרב אחיעד אטינגר

שר הביטחון הורה לבחון הריסת עסקים פלשתיניים לא חוקיים בצומת אריאל, שבחסותם נרצח אשתקד הרב אחיעד אטינגר הי"ד

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תש"פ

שר הביטחון בנט עם תמר אטינגר
שר הביטחון בנט עם תמר אטינגר
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

שר הביטחון נפתלי בנט הינחה את אנשי לשכתו לבחון מה ניתן לעשות כדי להרוס עסקים פלשתיניים בלתי חוקיים בצומת אריאל, שתחת חיפויים נרצח אשתקד הרב אחיעד אטינגר הי"ד.

העיתונאי חגי הוברמן מדווח ב''מצב הרוח'' כי בנט נתן את ההנחיה, אחרי פגישה שקיים ביום שלישי עם תמר אטינגר, אלמנתו של הרב אחיעד אהוד אטינגר ז"ל, שנרצח בי"א באדר ב' אשתקד, 18 במרץ 2019, ע"י מחבל פלשתיני בצומת אריאל.

השניים נפגשו במהלך סיור שקיים בנט במועצה האזורית בנימין, כאשר ביקר ביישוב עלי, שם פגש את תמר אטינגר. בשיחתם אמר בנט לאלמנתו של אטינגר ז"ל: "חלק מהמהלכים שאני עושה היום הם כדי למנוע את המקרה הבא. להכאיב למחבלים. לדאוג שלא ישתלם להם לפגוע בנו. אני עושה את זה בכל מיני דרכים ולא מתכוון להרפות".

אטינגר ביקשה מהשר בנט לפעול כנגד עסקים פלשתיניים בלתי חוקיים בצומת אריאל, שבה נרצח בעלה, אשר מסיחים את דעת החיילים, מתסיסים את השטח ומהווים סכנה לשלום החיילים. בנט כאמור הינחה את אנשי לשכתו לבחון מה ניתן לעשות כדי לפעול בנושא.

בהלווייתו של הרב אחיעד ז"ל ספד לו בנט, ואמר כי "הרב אחיעד היה גיבור בחייו ובמותו. בחייו, הוא ויתר על כל רגע של הנאה אישית. במותו, כשהמרצח עמד לא רחוק ממנו, הרב אחיעד חתר למגע. בחיי ההווה, את הרב אחיעד איבדנו, אבל את מורשת הנצח נקיים תמיד. הרב אחיעד הפיח רוח של תקווה, תעצומות הנפש שלו ואצילות הנפש של משפחתו, שבחרה לתרום את אבריו ולהמשיך גם במותו את הנתינה של חייו, יהיו השראה לכולנו".

במהלך ביקורו בבנימין, ביקר בנט גם במכינת בני דוד ביישוב עלי, שם סייר בהיכל הזיכרון לחניכי המכינה וקיים שיחה עם החניכים. קודם לכן ביקר בנט בישיבה הגבוהה בבית אל ונועד לפגישה בארבע עיניים עם הרב זלמן מלמד.