פוטין מבקר, בית העלמין נסגר

נשיא רוסיה צפוי להשתתף בטקס באנדרטה הסמוכה לבית העלמין שייח באדר שם טמון האדמו"ר מזוועהיל. בשל כך לא תותר היום כניסת מתפללים

בן שאול , כ"ו בטבת תש"פ

בעקבות ביקורו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בישראל נסגר היום (ה') למתפללים בית העלמין שייח באדר שם טמון האדמו"ר מזוועהיל.

סיבת הסגירה נעוצה בלו"ז הביקור הכולל השתתפות בטקס באנדרטה הסמוכה לבית העלמין שייח באדר.

במערכת הביטחון העבירו למשרד לשירותי דת ולמועצת בתי העלמין כבר לפני שבועות אחדים הנחייה לסגור את בית העלמין למבקרים למשך כל שבוע הביקור.

לבקשת מועצת בתי העלמין הוחלט לבסוף על סגירת בית העלמין לכניסת כלי רכב החל מאתמול ולכניסת מתפללים לאורך יום הביקור.

בית העלמין שייח' באדר שימש בית קברות זמני במהלך מלחמת השחרור. לאחר שהדרך להר הזיתים נחסמה והדרך לבית הקברות סנהדריה הפכה להיות מסוכנת.

בית העלמין נודע ונתפרסם בין היתר בעקבות קבורתו במקום של הצדיק הנודע האדמו"ר מזוועהיל שנסתלק לבית עולמו במהלך מלחמת השחרור ונקבר במקום. מתפללים רבים עולים אל הציון הקדוש בימי שני וחמישי המסוגלים לישועה וקוראים פרקי תהילים לישועת הכלל והפרט.

במועצת בתי העלמין פעלו רבות בשנים האחרונות לסדר את דרכי הגישה לבית העלמין, על מנת לאפשר לעולים להגיע בצורה נוחה ולהתפלל על קבר הצדיק ולזכות לישועות גדולות.

מנכ"ל מועצת בתי העלמין צוריאל קריספל: 'התודה לרב יצחק הנאו חבר מועצת בתי העלמין שהעביר בקשה לצמצם למינימום את הפגיעה במתפללים העולים לציון. לצערנו הרב דווקא ביום חמישי שהוא יום המסוגל לתפילה לא יזכו המתפללים לעלות לציון הקדוש של הרבי מזוועהיל בשל הביקור של הנשיא פוטין באותו יום במקום'.

הרב יצחק הנאו מנהל האגף למבני דת וחבר מועצת בתי העלמין: 'אנחנו נאלצים להתחשב ברגישות של הביקור של הנשיא פוטין, יחד עם זאת היה חשוב לנו שלא ימנע מהמתפללים כניסה לבית העלמין שהפך למקום שרבים בהם לשפוך בו שיח'.