הציוץ המחוק של יאיר גולן

סגן הרמטכ''ל לשעבר, איש 'העבודה-מרצ', התבטא נגד הפקקים שנוצרו בשל פורום השואה הבינלאומי בהשתתפות עשרות מנהיגים מרחבי העולם.

ערוץ 7 , כ"ו בטבת תש"פ

יאיר גולן
יאיר גולן
צילום: חזקי ברוך

סגן הרמטכ''ל לשעבר יאיר גולן, חבר כנסת ברשימת העבודה-מרצ, מחק ציוץ שפרסם בטוויטר נגד פקקי התנועה שנוצרים בשל ''פורום השואה הבינלאומי'' שמתקיים בירושלים בהשתתפות עשרות מנהיגים מרחבי העולם.

''מנהיגי עולם הגיעו לארץ. חשוב וראוי, אך למה כבישים צריכים להיסגר, למה האזרח הישראלי צריך לסבול", שאל ח''כ גולן.

''האין בסגירת נתיב, בליווי משטרתי לפנים ומאחור די? האזרח נרמס, אף אחד לא סופר אותו. הכל תקוע. אין תקווה בפקק. כמה סמלי. מחר נחזיר את התקווה", כתב גולן וכעבור זמן קצר מחק את הציוץ.

גולשים הספיקו ''לצלם'' את הציוץ ולהפיצו ברשת החברתית. פרשן חדשות 12 עמית סגל עקץ: ''ופרויד היה אומר - מה שהוביל את יאיר גולן לציוץ שמחק, כנראה באופן לא מודע, זו חוסר הנוחות ממה שרואות עיניו שקורה פה: מנהיגי העולם מגיעים לישראל לכנס שמכריז למעשה שלא אנחנו הנאצים בסיפור הזה של השואה''.

גולש נוסף, אהרן דב הלפרין, כתב ''יאיר גולן מתלונן על הפקקים בעקבות ביקור ראשי המדינות, ומבטיח "מחר נחזיר את התקווה". הוא צודק. כשהם יהיו בשלטון לא יגיעו לישראל עשרות מנהיגי עולם, לא יהיו פקקים, וכך 'נחזיר את התקווה'. כמה פשוט''.