תערוכה חדשה: 'אדם וחיה'

תערוכה המתארת את מיקומו של האדם ויחסיו עם עולם הטבע.

קובי פינקלר , כ"ט בטבת תש"פ

אדם וחיה
אדם וחיה
צילום: יח"צ

במבואת מוזיאון האדם והחי בר"ג, נפתחה תערוכה חדשה 'אדם וחיה' המציגה מעבודותיהן של האמנים לאו ריי ועפרה אייל, שנותנות היבט נוסף על מיקומו של האדם, במקביל ליחסיו עם עולם הטבע.

עפרה אייל היא אומנית, ציירת ומאיירת. בתערוכה היא מציגה איורים בעט דיגיטלי, רקמה וציורים בטכניקות שונות. היא יוצרת עולם צפוף מלא פרטים עמוס יופי בעל יופי רומנטי. בעבודות נפגשים עם התום הילדותי, דמויות בהירות ונקיות אשר מביטות בתמימות לטוב שיש לעולם להציע. איוריה נעשים בהשראת תור הזהב באיור האנגלי של המאה ה- 19. אייל בעלת תואר שני מהאקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל, מלמדת במחלקה ללימודי חוץ בבצלאל. מציגה בתערוכות קבוצתיות, בתערוכות יחיד בארץ ובעולם.

לאו ריי הינו אומן רב תחומי, צייר, פסל, רשם ואמן קליגרפיה. הוא מרבה לצייר בטכניקות שונות מצבים של מפגשים בין האדם לבעה"ח, כחלק מהטבע הסובב אותנו. ציוריו מלאי חן והומור, המאפשרים לצופה ליצור דיאלוג עם היצירה.

ריי הוא בוגר האקדמיה לאמנויות וילנה, הציג בתערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות במוזיאונים וגלריות בארץ ובעולם.

בתערוכה הנוספת "פרא אדם" מוצגות יצירות אמנות עכשווית בטכניקות שונות, העוסקות ביחסי האדם עם הטבע.

כולן מציגות במרכזן בעלי חיים ומתייחסות לרגשות השונים העולים במפגש בינם לבין האדם: סקרנות, משיכה, חיבה, חמלה, רתיעה או אולי פחד. חלל התערוכה מעוצב כמעין שמורת טבע, שבמרכזו שביל הליכה בנוי עץ עליו המבקרים צועדים. יצירות האמנות ניצבות כמו בעלי חיים, הנמצאים בתוך השמורה, על התפר בין הפראי למתורבת.

התערוכה מוצגת במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת- גן.