פועל סיני אושפז בבידוד מחשש שנדבק בנגיף הקורונה

מדובר בפועל שעבד באתר בנייה בשדרות. מוקדם יותר אושפזה בבית החולים איכילוב תושבת תל אביב בחשד שנדבקה בנגיף.

ערוץ 7 , כ"ט בטבת תש"פ

אישה וילדה עם מסכות להגנה מפני הוירוס
אישה וילדה עם מסכות להגנה מפני הוירוס
צילום: רויטרס

פועל סיני כבן 32 אושפז הערב (ראשון) בבית החולים ברזילי באשקלון בבידוד, בעקבות חשד שנדבק בנגיף הקורונה.

מדובר בפועל שעבד באתר בנייה בשדרות. בשבועות האחרונים חזר הוא מביקור במולדתו - סין. אין לו חום אבל המרפאה בשדרות החליטה לפנותו לבית החולים בחשד שנדבק במחלת הקורונה.

מוקדם יותר היום דווח על מטופלת ישראלית בשנות השישים לחייה שחזרה לפני ארבעה ימים מסין והגיעה היום למחלקה לרפואה דחופה בבית החולים איכילוב עם חום וסימנים למחלה נשימתית.

מבית החולים נמסר כי המטופלת הוכנסה מיד לבידוד הייעודי במיון משש להדבקות בנגיף הקורונה בתנאים הנדרשים. מצבה טוב והיא עלתה לאשפוז בבידוד במחלקה פנימית.

הבוקר פרסם משרד הבריאות הודעה רשמית בה נאמר כי בתום הערכת מצב שהתקיימה במשרד בנושא נגיף הקורונה, הוחלט להמליץ לציבור להימנע מנסיעות לא הכרחיות לסין.

במשרד ממליצים לא להגיע כלל למחוז חוביי בסין וקוראים לעקוב אחר מגבלות התנועה שהטיל השלטון הסיני בערים השונות בזמן אמת.

במשרד מציינים כי מערכת הבריאות ערוכה ומוכנה, ונמצאת בקשר מתמיד עם ארגון הבריאות העולמי ורשויות הבריאות בעולם. במשרד אף מבקשים להדגיש שכל מי שהגיע מסין ואין לו סימני מחלה - לא צריך להיבדק.

ישראלי שחזר מסין וסובל מחום ושיעול עד 14 יום מהשהייה האחרונה, מתבקש לפנות בהקדם לרופא מטפל בקופת החולים או לחדר מיון. יש להודיע מראש טלפונית וליידע את צוות המיון שהמטופל סובל ממחלה נשימתית ושהה בסין בטרם ההגעה לבית החולים או לרופא המטפל בקופת החולים.