תקציב עיריית בית שמש לשנת 2020 יאושר פה אחד

ראש העיר עליזה בלוך: משקיעים משאבים גדולים כדי להעלות את רמת השירות לתושבים ולהגדיל את ההכנסות ממשרדי ממשלה וממקורות עצמיים.

אורלי הררי , א' בשבט תש"פ

עליזה בלוך
עליזה בלוך
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מועצת העיר בית שמש צפויה לאשר ביום רביעי הקרוב את תקציב העירייה לשנת 2020. אמש (ראשון) אושרה הצעת התקציב בהנהלת העיר המורכבת מנציגים של כלל הסיעות העירוניות.

התקציב יגדיל את שיפור השירות ושיפור נראות העיר למען התושבים ויביא להעלאת איכות חייהם בבית שמש.

בשנת 2020 בחרה עיריית בית שמש להשקיע ביעדי הליבה: שיפור תשתיות עירוניות שהתיישנו, שיפור השירות לתושב בכלל ההיבטים, מצוינות אירגונית, פיתוח כלכלי, חוסן פיננסי והתייעלות, שיפור ניקיון ונראות פני העיר, טכנולוגיה ודיגיטציה.

בעירייה מדגישים כי נתונים מספריים מדויקים ייצאו לאחר אישור התקציב במליאת מועצת העיר. "בשנת הכספים 2020 אנחנו נדרשים מצד אחד לאחריות תקציבית גדולה על מנת לשמור את מסגרת התקציב ומצד שני לבחור בקפידה את המקומות בהם אנחנו משקיעים את התקציב הקיים", הסבירו.

ראש עיריית בית שמש, ד"ר עליזה בלוך: "אנו פועלים לשיפור השירות לתושבים. שנת התקציב הנוכחית מהווה בשורה לתושבי העיר. שנת התקציב נפתחת בשנת בחירות שלישית רצופה, בזמן של ממשלת מעבר בה לא מועברים תקציבים לרשויות המקומיות ובזמן שערים אחרות נאלצות לסגור ברזים, אנחנו מנהלים תקציב אחראי ועושים כל מאמץ לשפר את השירות לתושבים בתקציב הניתן".

בלוך הוסיפה: "בשנים האחרונות גדלה אוכלוסיית בית שמש באופן מואץ וחריג בכל קנה מידה אפשרי. גידול האוכלוסייה הפך את בית שמש מעיר קטנה, לאחת הערים הגדולות במדינה (מדורגת כיום במקום ה-15). מגמה זו צפויה להמשך ואף להתעצם בשנים הקרובות. לצד הגידול המואץ לצערנו לא נעשו פעולות מספיקות בתחום של פיתוח מקורות הכנסה עצמיים לעיר. בשנה החולפת השקענו מאמצים רבים בפיתוח ושיווק שטחי תעשייה ומסחר בעיר ובאזורי התעשייה אולם את ההשפעה של פעולות אלו על תקציב העירייה נתחיל לראות בעוד מספר שנים.

''יחד עם המאמצים לפיתוח מקורות הכנסה עצמיים השקענו מאמצים רבים להגדלת ההכנסה ממקורות ממשלתיים גם במיקוד מאמץ להגדלת מספר הקולות הקוראים אליהם אנחנו ניגשים וזוכים וגם בעבודה יסודית מול משרדי הממשלה להגדלת התקציבים הממשלתיים. נוסף על העבודה השוטפת בחודשים האחרונים אנחנו מקדמים בשיתוף עם משרד הפנים החלטת ממשלה גדולה לטובת העיר שתביא בעז"ה שיפור משמעותי בתחומי החיים השונים".

בלוך מסכמת: "בסיס ההכנסות ובסיס ההוצאות יגדלו בשנה הקרובה. לפיכך, העירייה משקיעה משאבים גדולים יותר ע"מ להעלות את רמת השירות לתושבי העיר ובמקביל עושה מאמצים להגדיל את ההכנסות ממשרדי ממשלה וממקורות עצמיים.

''במסגרת הטמעת תפיסות ארגוניות וניהוליות חדשות, העירייה תפעיל מודל של ניהול אזורי ברחבי העיר, תטמיע חינוך לאחריות במערכת החינוך ותנתב כוחות ארגוניים לטובת פיתוח מנועי צמיחה עירוניים שיאפשרו לעיר בית שמש בטווח הארוך להיות עיר איתנה ועצמאית. אני מודה לתושבים על האמון ועל השותפות. אני מודה לחברי המועצה על העבודה המשותפת והמסורה בשביל ולמען תושבי העיר כולה".