אירופה מממנת את החזית העממית?

מכון המחקר NGO Monitor מפרסם כי שמונה ארגונים הקשורים לארגון הטרור החזית העממית ממומנים על ידי מדינות אירופיות.

ניצן קידר , א' בשבט תש"פ

טרוריסט, אילוסטרציה
טרוריסט, אילוסטרציה
צילום: איסטוק

שמונה דו"חות שפורסמו היום (שני) על ידי מכון המחקר NGO Monitor, מצביעים על הקשר ההדוק בין שמונה ארגונים הממומנים על ידי מדינות אירופה לבין ארגון הטרור החזית העממית לשחרור פלסטין.

המסמכים מפרטים את המימון הממשלתי העדכני ומציגים נתונים חדשים על הקשר בין בכירים ועובדים בארגונים לבין החזית העממית.

הארגונים כוללים את אדאמיר, האגודה הבינלאומית לזכויות הילד-פלסטין, ועדות הבריאות (HWC), המרכז הפלסטיני לזכויות אדם, איחוד ועדות העבודה החקלאיות (UAWC), איחוד ועדות הבריאות (UHWC) ואיחוד ועדות הנשים הפלסטיני (UPWC).

לכולם קשרים נרחבים לארגון הטרור, כחלק מקמפיין רחב היקף של החזית העממית לקדם את האג'נדה שלו באמצעות מסגרות אזרחיות של זכויות אדם. שניים מהארגונים אף הובילו את התלונה נגד ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג.

לפי הדו"חות, ליותר מ-70 מעובדי הארגונים בעבר ובהווה, מייסדים, חברי ועד והנהלה יש קשר לטרור. חלק מהם מחזיקים בתפקידים הקשורים לניהול הכסף והתרומות של ארגון החזית העממית ובכלל זה המענקים מאירופה.

בין הממשלות המממנות ניתן למצוא את בלגיה, דנמרק, האיחוד האירופי, צרפת, גרמניה, אירלנד, הולנד, נורבגיה, ספרד, שוודיה, שוויץ ומסגרות שונות של האו"ם.

ממצאים אלו מעלים שאלות לגבי יכולת הבקרה של הממשלות על הכסף שלהן, במיוחד כאשר הוא מגיע לארגון טרור המוכר ככזה בארה"ב, האיחוד האירופי, קנדה וישראל.

פרופסור ג'ראלד שטיינברג, נשיא מכון המחקר NGO Monitor, אומר כי "הניתוח המקיף של רשת הארגונים מראה בבירור את הקשר לארגון טרור רצחני. הדוחות מוסיפים פרטים חדשים על האופן בו ארגוני 'זכויות האדם' לכאורה של החזית העממית מנצלים את חוסר הבקרה של הממשלות על המענקים. אנו דורשים מהמממנים להפסיק את המימון לארגונים אלו, הפועלים נגד שלום וזכויות אדם".