תוכנית המאה
עודד רביבי: "באנו לוושינגטון כדי להשפיע"

ראש מועצת אפרת עודד רביבי אומר לערוץ 7 סמוך לפגישתו עם נתניהו בוושינגטון כי ישראל אינה צריכה לחשוש מהמחיר של תוכנית המאה.

יוני קמפינסקי, וושינגטון , א' בשבט תש"פ

עודד רביבי
עודד רביבי
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש מועצת אפרת העומד גם בראש הדסק המדיני של מועצת יש"ע, עודד רביבי, הגיע לוושינגטון לקראת פרסום תוכנית המאה.

לערוץ 7 הוא הסביר מדוע הגיע יחד עם ראשי מועצות נוספים בעקבות ראש הממשלה. "יש דרמה בוושינגטון ובחרנו להיות קרובים לזירת ההתרחשות, לנסות להשפיע ולהגיד דברים על סמך מה שקורה ולא כתגובה לשמועות. ראש הממשלה בירך על היוזמה וייפגש איתנו כאן ולכן באנו".

לדבריו, מועצת יש"ע טרם קיבלה החלטה כיצד לנהוג בתוכנית שיציג נשיא ארה"ב. "מועצת יש"ע הרשמית החליטה שקודם נשמע ואחר כך נגיב. העובדה שיש אנשים שקופצים, מגיבים ומפיצים שמועות לא טובה לתוכנית ולא מכבדת אותם. אנחנו מנסים לנהל דיון ברמה העקרונית והעניינית. סוגיה של תוכנית שלום הכוללת את עתיד מדינת ישראל, ראוי שהדיון בה יתקיים על סמך דברים שנאמרים ולא על סמך שמועות".

רביבי אינו חושש שטראמפ יגבה מחיר על צעדים למען ישראל. "גם בירושלים וגם ברמת הגולן הזהירו אותנו מפני המחיר שמעולם לא נגבה. אנחנו נמצאים במערכת בחירות 2020 בארה"ב וקהל הבוחרים שלו עוקב באדיקות אחרי המדיניות שלו כלפי ישראל. לכן אני לא בטוח שיש כאן תג מחיר, אלא רצון להשיג הישג פוליטי בארה"ב".