עוד יווני: מאמן חדש להפועל ת"א

יממה אחרי ההפסד בדרבי התל אביבי וכמעט שבועיים מאז פיטרה את מאמנה אריאל בית הלחמי, הודיעה הפועל ת"א על מינוי מאמן חדש

נרי וייס , א' בשבט תש"פ

מאמן יווני חדש בליגת העל
מאמן יווני חדש בליגת העל
צילום: הפועל תל אביב

מאמן יווני נוסף בליגת העל בכדורסל. אחרי מכבי ת"א והפועל חולון, גם הפועל ת"א מתחדשת במאמן חדש מתוצרת יוון כשזו הודיעה הערב (שני) על מינויו של המאמן היווני יאניס קסטריטיס כמאמן הקבוצה עד לסיום העונה.

האדומים מת"א שליקקו במהלך היום את הפצעים על התנהגות מגעילה ומבישה נוספת של אוהדיהם, כשאלה קראו אמש במהלך טקס ההוקרה המאולתר לזכרו של קובי ברייאנט שנערך במשחק הדרבי - "למה שמעון לא טס עם קובי", כשהכוונה הייתה לרצות במותו של היו"ר המיתולוגי, הודיעו כי סוף סוף לאחר ימים רבים של התלבטויות וכיוונים רבים שנבדקו הוחלט ללכת על המאמן היווני היוצא של היראקליס.

כזכור, זה זמן רב שבהנהלת האדומים רצו לפטר את מי שהגיע בקול תרועה רמה אליהם בקיץ האחרון, אריאל בית הלחמי. בניית סגל הקבוצה, חוסר השליטה בשחקנים והתוצאות הרעות שלא הפסיקו לבוא עליהם, הכריעו את הכף אך הסעיף התקציבי השאיר את מי שסחף את נבחרת העתודה של ישראל בכדורסל לזכיה שניה ברציפות באליפות אירופה, בעל כורחם.

לאחר מפלה נוספת, פוטר בית הלחמי כשבכל הזמן שמו של שרון דרוקר, מי שפוטר מוקדם יותר העונה מהפועל חולון, הוזכר כמועמד לרשת את מקומו.

לבסוף הוחלט בהפועל שלא להחתים את דרוקר ובצר להם החלו לבדוק אופציות נוספות, דבר שלקח מעל שבוע. עם המשבר הכלכלי של ליגת הכדורסל ביוון ובמדינה כולה, נוצרה בפני הפועל אפשרות להחתים את קטסריטיס, מאמן היראקליס, ואלה החליטו לעשות זאת כשזה יעמוד לרשות המועדון כבר במשחק הליגה הקרוב ביום שישי מול הפועל ירושלים.

למעשה, קסטריטיס יהיה המאמן היווני השלישי העונה בליגת העל, אחרי יאניס ספרופולוס ממכבי תל אביב וסטפנוס דדאס מהפועל חולון, ויאמן לראשונה מחוץ ליוון כשהוא בן 37 בלבד.

את קריירת האימון שלו החל ב-2005 במחלקת הנוער של אפולון פטראס. בעונה שעברה החליף את פנאיוטיס יאנאקיס באריס סלוניקי והעונה נשאר בעיר ועבר להיראקליס.

כעת מקווים האדומים מת"א שניצחו שישה משחקים בלבד מתוך 17 העונה בליגה, לחזור מהר אל מסלול הניצחונות.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il