19 שנה אחרי הפיגוע בסבארו:
חיה סחיווסחורדר סגרה מעגל - וילדה בן

חיה ילדה בן בכור במרכז הרפואי שערי צדק. התינוק נקרא על שם אביה שנרצח בפיגוע.

ערוץ 7 , ב' בשבט תש"פ

חיה ומאיר פרנקנהויז
חיה ומאיר פרנקנהויז
צילום: שערי צדק

חיה סחיווסחורדר נפצעה באורח קשה בפיגוע ההתאבדות שאירע במסעדת סבארו בירושלים בשנת 2001.

15 בני אדם נרצחו בפיגוע, בהם אביה מרדכי רפאל, אמה צירל-עדי, ושלושה מאחיה ואחיותיה: רעיה, אברהם-יצחק וחמדה בת השנתיים.

חיה שנישאה למאיר פרנקנהויז ילדה לפני שבועיים בן בכור שנקרא רפאל מתן על שם אביה שנרצח בפיגוע.

נעה פרייזלר, המיילדת של חיה בבית החולים שערי צדק בירושלים, סיפרה ''כל לידה היא נשמה חדשה שיורדת לעולם. מתנה נפלאה לזוג הורים. אצל חיה ומאיר זה היה הרבה יותר מזה. הבכי הראשון של רפאל המתוק, שיחרר מכולנו שק כבד של מתחים. רגשות מעורבים התפרצו אצל כל הנוכחים בחדר - עין לא נותרה יבשה.

''כולנו ליווינו בציפיה ובהתרגשות את הלידה המיוחדת הזו", תיארה פרייזלר. ''לפני 19 שנה לווינו בדאגה את תהליך השיקום של חיה לאחר הפיגוע הקשה בו איבדה את הוריה ושלושה מאחיה וכעת אנו מלווים אותה ברגע המאושר ביותר בחיה-הפיכתה לאם.

''כמה מרגש היה לראות את חיה אוחזת בתינוק הקטן. כמה מרגש היה לראות אותה הופכת בעצמה לאמא למרות שלא זכתה לחיבוק של אמא גאה, חיבקנו אותה חזק חזק, התרגשנו ודמענו איתה.

''צוות חדר לידה בשערי צדק מאחל לחיה ומאיר שיזכו לגדל את רפאל מתן הקטן בבריאות שלמה ויירוו ממנו רוב נחת כהורים גאים ומאושרים", הוסיפה המיילדת הנרגשת.

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "אנחנו מתרגשים יחד עם חיה ומאיר וכל משפחתם. זכינו לעזור להם להביא לעולם את דור ההמשך של המשפחה ואנו מאחלים להם בריאות ואושר והמון מזל טוב".