בית הספר "יפה נוף" בדרום תל אביב ימשיך לפעול

מנהלת החמ"ד שוש נגר הודיעה לעיריית תל אביב כי החליטה לאפשר את המשך פעילותו של בית הספר "יפה נוף" בדרום העיר.

ערוץ 7 , ג' בשבט תש"פ

שוש נגר
שוש נגר
צילום: מירי שמעונוביץ

ראש מנהל החמ"ד במשרד החינוך, שושנה נגר, הודיעה היום (ד') לעיריית תל אביב כי החליטה לאפשר את המשך פעילותו של בית הספר "יפה נוף" בדרום תל אביב.

החלטתה התקבלה על רקע שורה רחבה של פניות שהגיעו מצד הורים, וסדרה נוספת של דיונים שקיימה נגר בנושא עם גורמים נוספים.

בנימוקיה להחלטה המחודשת ציינה נגר, כי בעת קבלת ההחלטה על סגירה, לא עמדו בפניה מספר שיקולים שיש בהם כדי להפוך את התמונה.

בדיונים התברר כי מרחק הנסיעה בהסעה מיפו לבית הספר "שורשים" בשעות הבוקר הוא כ- 45 דקות ואף יותר.

כמו כן התברר כי סגירת בית הספר ביפו תוביל את האוכלוסייה להירשם למסגרות שאינן תואמות את השקפת עולמם החינוכית, בעיקר ובהתייחס לאוכלוסיה הדורשת חיזוק ותאלץ למצוא את עצמה במוסדות מעורבים.

עוד הסבירו בחמ"ד, כי הקהילה הדתית הגיעה להתגורר בדרום העיר דווקא מסיבות אידיאולוגיות של רב תרבותיות. ''אידאולוגיה זו קיבלה ביטוי מובהק במענה החינוכי הניתן בבית הספר "יפה נוף". סגירת בית הספר תביא להגירה שלילית מיפו, ותפגע בצביון העיר ובאופי האוכלוסייה המתגוררת בה".

נגר אמרה גם כי בית הספר ''יפה נוף" נמצא במרחק הגדול ביותר מבין כל בתי הספר בדרום, דבר שגורם לו להיות מבודד ביותר. סגירתו תיצור מציאות בלתי רצויה בה מרחב גאוגרפי גדול יוותר ללא מענה. בחמ"ד יבחנו את המענה הנדרש לילדי החינוך המיוחד ביפו מבלי לפגוע בתלמידי ''יפה נוף''.

על ההחלטה מגיבה קהילת הורי בית הספר 'יפה נוף' ומציינת כי המהלכים לא צריכים להסתיים במילים אלא במעשים. הקהילה "שמחה ששר החינוך וראש החמ"ד חזרו בהם מהחלטתם הקשה וגם הם תומכים בהמשך קיומו של בית ספר הממד היחידי ביפו. יחד עם זאת אני מצפים כי יפנו לעיריית תל אביב ולא לתקשורת המיגזרית בכדי להפעיל את מלוא כובד משקלם וסמכותם לשינוי ההחלטה הרעה שהיו שותפים לה. למיטב ידיעתנו הסמכות בדבר סגירת בתי ספר נתונה בידי שר החינוך ולא ראינו שעיריית תל אביב הוחרגה בכלל זה".