כבר לא מושלמת: מכבי ת"א נעצרה

מאזן החוץ המושלם של מכבי ת"א במשחקי חוץ התקלקל הערב כשזו סיימה בתיקו 1:1 מול סגניתה בכל השנים האחרונות - הפועל באר שבע

נרי וייס , ג' בשבט תש"פ

מכבי מול באר שבע הערב
מכבי מול באר שבע הערב
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מוכרת מפעם. עד לא מזמן, משחק בין מכבי ת"א להפועל באר שבע היה משחק העונה של ליגת העל בכדורגל, כאשר שתיהן התחרו זו בזו, ראש בראש על התואר היוקרתי של העונה - צלחת האליפות.

אך לאחרונה הלך הפער בין השתיים וגדל כשמכבי תוספת בגאון וגאווה את פסגת טבלת ליגת העל בכדורגל, בעוד באר שבע מתדרדרת ואף התפרקה מנכסיה כולם - מהמאמן המוצלח ועד אחרון שחקני שלושת האליפויות הרצופות.

עד כמה הלך הפער וגדל בין השתיים תעיד העובדה כי בששת המפגשים האחרונים מכבי שלטה ללא עוררין כשניצחה ארבע פעמים על האפס ועוד פעמיים סיימו השתיים בתיקו. זאת ועוד, בארבעת העימותים האחרונים הפועל באר שבע אפילו לא מצאה את הרשת. עד כדי כך.

אחרי שנפגשו בסיבוב הקודם במצב בו לשתיהן היו 17 נקודות והפועל באר שבע עוד הייתה בפסגה בזכות הפרש שערים עדיף, הערב (רביעי) נפגשו השתיים כאמור במצב הפוך האחת מהשניה - מכבי בצמרת הטבלה בעוד באר שבע במקום הרביעי ועם מאמן חדש על הקווים בדמותו של יוסי אבוקסיס, היחיד עד כה שניצח את מכבי בליגה בעונה שעברה כשאימן את בני יהודה.

כמו בכל ששת המשחקים האחרונים ביניהן, גם הערב שלטה מכבי במשחק ללא עוררין, אך לרוע מזלה הפער האיכותי לא בא לידי ביטוי בתוצאה ובדבר החשוב ביותר - כיבוש שערים.

אחרי מחצית ראשונה מאופסת, הגיעה המחצית השניה וסיפקה אירועים רבים, הזדמנויות לכיבוש שערים ואחת כזו בניגוד גמור לכל מהלך המשחק.

ההצגה החלה בדקה ה-52, אז צ'יקו אופואדו כבש את שערו השביעי העונה אחרי בישול שביעי של יונתן כהן. באר שבע התפרקה לחלוטין ומכבי הגיעה לאינספור הזדמנויות שלא נכנסו.

ומה קורה כשלא כובשים? סופגים. 7 דקות לאחר שנכנס כמחליף, ניצל ניב זריהן שגיאה קשה בהגנת מכבי כדי להשוות את התוצאה משער מקרי בהחלט ובניגוד גמור למהלך המשחק והפך לשחקן החמישי העונה שמכניע את דניאל טננבאום בליגה במה שהיה גם השער האחרון במשחק.

באר שבע שעד להערב הייתה הקבוצה היחידה בליגה ללא תיקו ביתי העונה, עוצרת את היריבה המושבעת מכבי ת"א עם מאזן הניצחונות המושלם שלה בליגת העל. עם זאת, רצף משחקי החוץ הרצופים ללא הפסד ממשיך להתארך וכבר עומד על 32 כאלה.

כעת יכולה מכבי חיפה לצמק את הפער מהמוליכה מת"א לשתי נקודות בלבד, אם רק תנצח הפועל כפר סבא במוצאי השבת. מאבק האליפות פתוח מתמיד.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il