חבר הקונגרס ליוסי דגן: מעוניינים בשלום, אבל קודם ישראל צריכה להיות בטוחה

הרפובליקני סקוט טיפטון נפגש עם ראש מועצת שומרון על רקע פרסום תוכנית המאה. "תהליך השלום לא יושלם עד שהפלסטינים יכירו בישראל".

ערוץ 7 , ד' בשבט תש"פ

דגן וטיפטון
דגן וטיפטון
צילום: דוברות שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נפגש בוושינגטון עם חבר הקונגרס סקוט טיפטון, כחלק מפעילות יחידת קשרי החוץ של מועצת שומרון לבלימת הסכנות להתיישבות בתוכנית המאה.

טיפטון אמר לדגן "אני חושב שתמיד עלינו להיות זהירים, אנחנו מעוניינים בשלום אבל לפני הכל והחשוב מכל הוא לוודא שישראל עומדת להיות בטוחה, ותהליך השלום לא יושלם עד שהפלסטינים יהיו מוכנים להכיר בזכותה של ישראל להתקיים.

''אני חושב שהשומרון הוא מקום יפהפה. צריך שתהיה לכם הזכות לחיות בשלום, ההתחייבות של הקונגרס האמריקאי שהמקומות הללו יוכלו להבטיח את עצמם היא חזקה ואנחנו מקווים שתימשך גם בעתיד", הוסיף טיפטון.

דגן הציג בפני חבר הקונגרס את חששותיו ואת הקווים האדומים של ההתיישבות על רקע פרסום תוכנית המאה. "אנחנו מאוד מכבדים את נשיא ארה"ב ושמחים מאוד שהוא חיזק את היחסים עם ישראל, יחד עם זאת יש לנו קווים אדומים ערכיים וביטחוניים, צריך להביא לריבונות באופן מיידי, זה דבר ערכי נכון וצודק".

עוד הוסיף דגן: "אתם חברי אמת של ישראל וההתיישבות. התוכנית שהציג נשיא ארה''ב היא תוכנית אמיצה אך גם מסוכנת להתיישבות. אנחנו שמחים על הדחיפה להחלת ריבונות כפי שהיה צריך להיות מזמן, אולם שרטוט מפת נסיגה, הכרה במדינה פלסטינית הקפאת בנייה ובידוד ישובים, הם דברים מסוכנים להתיישבות, ועל כן אנחנו זקוקים לעזרתכם ידידינו בקונגרס, לא לאפשר לקדם, גם לא בממשל אחר את הרעות החולות שבתוכנית הזו".