קמפיין חירום של מועצה אזורית שומרון להחלת ריבונות השבוע

מועצת שומרון פותחת בקמפיין בישראל ובארה"ב בכדי להביא להחלת ריבונות כבר השבוע. יוסי דגן: פספוס היסטורי שעלול להביא למפלת הימין.

אורלי הררי , ו' בשבט תש"פ

טראמפ ונתניהו
טראמפ ונתניהו
צילום: רויטרס

המאבק על החלת הריבונות עולה מדרגה. מועצה אזורית שומרון פותחת הערב (מוצאי שבת) בקמפיין בארץ ובחו"ל בכדי להביא להחלת ריבונות כבר השבוע כפי שהבטיח מראש ראש הממשלה, וזאת מבלי לכלול בתוכה החלטה על הקמת מדינה פלסטינית.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מסביר "תוכנית המאה שהציג נשיא ארה"ב היא תוכנית שיש בה מרכיבים טובים ואסטרטגים עבור מדינת ישראל לצד מרכיבים אחרים בעייתיים. בסופו של יום הימין מצפה להחלת ריבונות כבר השבוע, כל דחייה מסוכנת ועלולה להפיל את המהלך, ולהביא לבכייה לדורות, ובנוסף עלולה להביא למפל מחנה הימין בבחירות, מחיקת הבשורה של המחנה הלאומי וראש הממשלה בראשו עלולה לפגוע בסיכוייו לנצח את הבחירות".

הקמפיין אותו מתחילה הערב מועצה אזורית שומרון יפעל בשני מישורים, האחד בארץ בקמפיין פרסומי בכלי תקשורת בארץ, בעצומות ואם יהיה צורך גם בהפגנות.

השני בארה"ב שם יפעלו מול הציבור האוונגליסטי המהווה את בסיס התמיכה של טראמפ ומתנגד להקמת מדינה פלסטינית בארץ הקודש כהגדרתם. שם יקיימו שיחות בנושא עם מנהיגים אוונגליסטים המקורבים לטראמפ, וכן פרסום באתרי התקשורת האוונגליסטים ורפובליקניים של הימין בארה"ב.

תמונה

מתוך הקמפיין
מועצה אזורית שומרון