תדהמה בנתניה: הבעלים הודיע על עזיבה

אייל סגל, שרכש את הקבוצה אותה הוא אוהד ב-2016 והציל אותה מפירוק והיעלמות ממפת הכדורגל הישראלי, הודיע בצעד מפתיע על עזיבה

נרי וייס , ז' בשבט תש"פ

מאמן נתניה דראפיץ'. כיצד זה ישפיע עליו?
מאמן נתניה דראפיץ'. כיצד זה ישפיע עליו?
צילום: פלאש 90

תדהמה בעולם הכדורגל הישראלי. בעלים שעוזב קבוצת כדורגל זה לא מחזה כל כך נדיר בעולם הכדורגל הישראלי, אך בעלים שנוטש את קבוצתו באמצע העונה זה כבר נדיר הרבה יותר.

אוהדי קבוצת מכבי נתניה התעוררו הבוקר להפתעה גדולה ולא כל כך משמחת כאשר הבעלים של הקבוצה אייל סגל הודיע על התפטרותו מכל תפקידיו בקבוצה באופן מיידי. לדברי סגל, להחלטתו הדרמטית הביאו מספר גורמים ושיקולים - החל ממיעוט רועש וקולני של אוהדים, דרך פרשן ספורט מוכר ועד בית הדין של ההתאחדות לכדורגל.

בהודעה ארוכה שפרסם הבוקר סגל בחשבון הפייסבוק שלו, כתב זה כי הוא יעביר בימים הקרובים את כל זכויות הניהול למנכ"ל המועדון ניב גולדשטיין וכי בכוונתו להתפטר מהדירקטוריון ומתפקידו כיו"ר הדירקטוריון.

על פי הודעתו, מבקש סגל מהדירקטוריון למצוא מועמדים לרכישת המועדון או להעביר את זכויות הניהול לאוהדים ומבהיר כי החל מהעונה הבאה - עד שיימצא מי שייכנס לנעליו - תקציב המועדון יהיה מבוסס על הכנסותיו העצמאיות, כלומר סביב 18-20 מיליון שקלים. הבעלים הבטיח כי הוא ימשיך להפקיד את הערבויות הנדרשות על מנת לאפשר למועדון להתנהל. בנוסף הודיע כי לא ייעלם לחלוטין, אלא ישקיע את המשאבים רק במחלקת הנוער ויתנתק מהקבוצה הבוגרת.

כאמור, בהודעה שפרסם, הבהיר סגל כי הסיבות שהובילו אותו לקבלת ההחלטה הן האכזבה הקשה מהתנהגות חלק מהאוהדים בתקופות קשות ובתוך זה הנורמה שהשתרשה להגיע ולמחות נגד המאמנים והשחקנים במתקן האימונים, אך הן לא היו העיקר.

גם לא האכזבה ממוסדות העיר, שלטענתו אינם מגבים את המועדון ואינם תומכים בו אף שכך הובטח לו כשקנה את מכבי נתניה, הן הגורם המרכזי לעזיבתו המפתיעה והדרמטית.

לדבריו מדובר דווקא באלה האחראים על הענף הפופולרי ביותר בארץ - ההתאחדות לכדורגל.

"בכל שנותיי לא עמדתי כנאשם בפני בית דין או דיין יחיד אשר יכול לחרוץ גורלות. לצערי, במהלך שנת 2019 קרה הדבר פעמיים", כתב סגל בפוסט הפרידה. לדבריו, "בשני המקרים עמדתי לדין בשל טענות מופרכות, בהם פסק הדיין פסיקות תלושות ומנותקות מהמציאות.

מאחר ואין בכוונתי לעמוד שוב בפני סיטואציות דומות בעתיד, שלחתי את הצהרתי ליו״ר ההתאחדות פעמיים. בפעם הראשונה בסמוך לפסיקת הדיין ובפעם השנייה לפני מספר ימים. כל אחד מאתנו מציב גבולות בחייו ובמעשיו, עבור עצמו. מבחינתי זו הייתה חציית גבול ולמעשה הקש ששבר את גב הגמל".

יו"ר המנהלת, ארז כלפון, הגיב לעזיבתו של הבעלים הנתיינתי כשכתב: "במהלך כל הסופ"ש ניסיתי לדבר אל ליבו של אייל סגל שיחזור בו מהחלטתו לפרוש. אייל הוא מודל של אוהד שלקח אחריות על קבוצת נעוריו בתקופה קשה של המועדון, תרם מזמנו, מרצו וכספו והוביל אותו להישגים מרשימים בשנים האחרונות. צר לי שזאת החלטתו ואני כולי תקווה כי ישקול שנית החלטה זו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il