מגעים להקמת חזית למאבק בעסקת המאה

נציגי חמאס והארגונים הפלסטיניים ברצועת עזה הודיעו על הקמת חזית סירוב רחבה שתפעל לסיכול יוזמת ארה"ב.

דלית הלוי , ז' בשבט תש"פ

הפגנה נגד תוכנית המאה ברמאללה
הפגנה נגד תוכנית המאה ברמאללה
צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

הכוחות הלאומיים והאסלאמיים ברצועת עזה, מסגרת התיאום העליונה של הארגונים הפלסטיניים, הודיעו (ראשון) על הקמת ועדה לאומית עליונה למאבק בעסקת המאה.

בוועדה הלאומית העליונה למאבק בעסקת המאה חברים נציגים של הארגונים הפוליטיים, הלאומיים, העממיים והחברתיים ב''פלסטין'' ובפזורה.

בהודעה המסכמת של ישיבתה הראשונה קראה הוועדה ליו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) לערוך כינוס דחוף של המזכירים הכלליים של הארגונים הפלסטיניים כדי לגבש אסטרטגיה מאוחדת נגד "השחצנות האמריקנית והישראלית".

כמו כן, דחקו הארגונים הפלסטיניים באבו מאזן לבטל את ההסכמים עם ישראל ובכלל התיאום הביטחוני שנועד לסכל פעולות טרור.

הוועדה הדגישה את חשיבות המאבק העממי הכולל בכל האמצים ודפוסי הפעולה באיו"ש, ברצועת עזה, בירושלים ובפזורה בהתאם לתוכנית פעולה מאוחדת.

סלאח אל-ברדוויל, חבר הלשכה המדינית של חמאס ומבכירי התנועה ברצועת עזה, הדגיש את חשיבות הקמת הגוף הלאומי החדש שיכלול גם גורמים ערביים ואסלאמיים ואשר ייעודו יהיה להיאבק בעסקת המאה, היוזמה האמריקנית ליישוב הסכסוך.

בנאום שנשא בוועידה העממית למאבק בעסקת המאה שנערכה בעזה אמר ברדוויל, כי חמאס מקדמת בברכה את הגעת משלחת אש"ף לרצועת עזה בציינו את החשיבות בקיום דיונים ממוקדים על הדרכים למאבק בעסקת המאה.

"שחצנות האויב דורשת צעדים מעשיים דוגמת הפסקת התיאום הביטחוני והההסכמים עם הכיבוש", אמר ברדוויל.

ברדוויל גינה את עמדת חלק מהמדינות הערביות בנוגע לעסקת המאה והדגיש את הצורך בעריכת כינוס של המזכירים הכלליים של הארגונים הפלסטיניים כדי להתוות תוכנית פעולה מעשית נגד התוכנית המדינית.