מרגי: אני חרדי אבל לא כמו גפני

ח"כ מרגי מש"ס עקץ את הליכוד והעומד בראשו: "חלק מחברי הליכוד וולגרים; כחלון היטיב עם הציבור אבל נתניהו ניכס לעצמו את ההישגים"

בן שאול , י"א בשבט תש"פ

יעקב מרגי
יעקב מרגי
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) אף פעם לא היה ח"כ קונבנציונאלי. בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי' הוא הסביר לאיזה צד במפה החרדית הוא משתייך ושיגר עקיצות לליכוד והעומד בראשו.

תחילה התייחס לחוק הגיוס ותקף את חברי הכנסת ליברמן ולפיד. "חוק הגיוס שליברמן ולפיד מקדמים הוא בניגוד להשקפתם. עושים את זה כי זה חצי אצבע בעין של החרדים".

עם זאת, מרגי לא שלל שיתוף פעולה עתידי עם השניים: "בפוליטיקה הכל אפשרי".

בנוגע להתנהלות חברי הכנסת של הליכוד בכנסת העשרים, אמר מרגי: "חלק מחברי הכנסת של הליכוד בכנסת ה-20 היו וולגרים ושינו את השיח. אפשר להילחם בבית המשפט אבל יש דרך".

מרגי אף שיגר עקיצה לנתניהו שמנצל את הישגי שר האוצר משה כחלון. "כשמגיעים להישגים תחת נתניהו הוא יודע לעשות תקשורת. כחלון לא עצר אף פעם תקציב חברתי. הוא אחד משרי האוצר הטובים שהיו במדינה".

בנוגע למערכות החינוך החרדיות, אמר מרגי: "המדינה רוצה הסכמים עם החרדים בנושא חינוך. צריך אישור מגדולי ישראל להגיע להבנות חתומות. רשתות החינוך החרדיות כבר היום לא עצמאיות במאת האחוזים".

על ההבדל בין ש"ס ליהדות התורה הוסיף: "אני חרדי מיינסטרים אבל לא כמו גפני ואמרתי לו את זה. התפיסה של ש"ס היא כלל ישראל. יש לי ראיה ממלכתית".