שר הביטחון נפתלי בנט: אנחנו לפני ימים טעונים

"אנחנו מסיימים מספר ימים לא פשוטים עם מחבלים הרוגים בצד שלהם ואצלנו פצועים. אנחנו לפני ימים טעונים. נגיע למחבלים ונפגע בהם".

ערוץ 7 , י"ב בשבט תש"פ

בנט עם פצועי הפיגוע
בנט עם פצועי הפיגוע
צילום: דוברות

שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר אחר הצהריים (שישי) בבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק את חיילי צה״ל שנפצעו בפיגוע במתחם התחנה בירושלים.

"ביקרתי כרגע אצל הלוחמים הגיבורים שלנו כאן, בבית החולים הדסה, ועכשיו בדרך לשערי צדק. אנחנו מסיימים מספר ימים לא פשוטים עם מחבלים הרוגים בצד שלהם ואצלנו פצועים. אנחנו לפני ימים טעונים. אנחנו נגיע למחבלים ונפגע בהם".

"אני רוצה לומר לחיילים ולשוטרים שלנו בצורה הכי ברורה: אנחנו מגבים אתכם, אתם תמשיכו לשמור על החיים שלנו ושלכם".

בתוך כך מעצרו של סנד חאלד אבו טור משכונת א-טור במזרח ירושלים, אשר חשוד בביצוע פיגוע הדריסה הוארך היום (שישי) בעשרה ימים. אחיו של החשוד טען בבית המשפט כי לא מדובר בפיגוע כי אם בתאונה: "הוא עשה תאונה, פחד, ואז ברח. הוא לא התכוון לזה בכלל".

עוד אמר האח: "הוא איש חכם וטוב, לומד במכללת דוד ילין. אני בטוח שזה לא פיגוע. אני מסרתי את אח שלי לכוחות הביטחון, הוא לא נתפס. אני העברתי לתחנה של כוחות הביטחון. כל ההודעות שיצאו אתמול זה שטויות. אני זה שלקחתי את אח שלי באוטו, והגענו לתחנה בגוש עציון. הם אפילו פתחו לנו את השער. איך שאמרתי להם שבאתי עם אח שלי, הם התנפלו עלינו".

שעה לפני שביצע את הפיגוע, לפי החשד, אבו טור העלה פוסט לפרופיל הפייסבוק שלו ובו כתב "מצאתי את תשובותיי". פרופיל הפייסבוק שלו מלא בתמונות של כיפת הסלע ופסוקים מהקוראן.