סרטון ברשתות החברתיות: ביבי - תהיה בגין

מועצת שומרון הפיצה סרטון עוקצני שהפך לויראלי ברשת. יוסי דגן: אם ראש הממשלה רוצה לנצח בבחירות עליו לגלות מנהיגות כמו בגין.

ערוץ 7 , י"ג בשבט תש"פ

ברשתות החברתיות: ביבי - תהיה בגין
ברשתות החברתיות: ביבי - תהיה בגין
צילום: מתוך הסרטון

מועצה אזורית שומרון הפיצה סרטון שהפך לויראלי ברשתות תחת הכותרת "ביבי - תהיה בגין".

הסרטון קורא לנתניהו להחיל ריבונות על הישובים והמרחבים היהודים ביהודה ושומרון עוד לפני הבחירות, גם נגד עמדת ארה"ב, כפי שעשה בשעתו ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז"ל שהחיל ריבונות ישראלית על רמת הגולן ביום אחד נגד עמדת ארה"ב, דבר שאף הביא לעצירת ההסכם הבטחוני בין ישראל לארה"ב. היום הגולן פורח ואפילו ארה"ב, לאחר מספר שנים, הכירה בריבונותה של ישראל על הגולן.

הסרטון מציג את הרגעים הגדולים של ההכרזה ב1981 ע"י בגין ותוהה האם נתניהו יגלה מנהיגות דומה.

"זוהי שעה היסטורית", מסביר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, "אנו מצפים מראש הממשלה להתייחס לנושא באופן הזה. לגלות מנהיגות כפי שעשה בגין וכפי שאנו יודעים שהוא יודע ויכול לעשות, ולהחיל את הריבונות כבר עכשיו.

לא תהיה שעה פוליטית נוחה מזו: ממשלת ישראל היא הממשלה הלאומית והציונית ביותר שהייתה אי פעם ובבית הלבן יושב ממשל אוהד. גם אם נשיא ארה"ב לא יסכים עם הצעד של נתניהו, הוא בוודאי לא יילחם בו כפי שנלחם בזמנו ממשל ארצות הברית נגד החלת הריבונות על רמת הגולן - בוודאי לא בשנת בחירות בארה"ב כשבסיס הכח שלו הוא הציבור האוונגליסטי.

הציבור לא יהיה מוכן לקבל את האכזבה מאי החלת הריבונות כפי שהובטח בוושינגטון ודבר זה עלול להביא לאיבוד דרמטי של מנדטים ע"י הליכוד מה שעלול להביא לנפילת שלטון הימין. על אף אי הנוחות. על ראש הממשלה להחיל ריבונות עכשיו גם נגד עמדת ארצות הברית כפי שעשה בגין שאם לא כן הדבר יהיה בכייה לדורות".