נתניהו בסיעת הליכוד:
עמדתי בלחצים ששום ראש ממשלה לא עמד בהם

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח את ישיבת סיעת הליכוד בהתייחסות לסוגיית החלת הריבונות, וסיפר על הלחצים הכבדים בהם עמד בעבר.

חזקי ברוך , י"ד בשבט תש"פ

נתניהו בישיבת סיעת הליכוד
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד
צילום: קובי ריכטר/TPS

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס בצהריים (ראשון) בכנסת את סיעת הליכוד לישיבה, במסגרתה הוא אמור לדון עם חברי הכנסת בהמשך הקמפיין בשלושת השבועות הקרובים עד הבחירות.

בפתח הישיבה, בחלק הפתוח לתקשורת, התייחס נתניהו לטענות בעניין החלת הריבונות, וציין את העובדה שהוא בלם שורה של לחצים קשים מצד ארה"ב להחיל את הריבונות.

נתניהו סיפר על אולטימטום בפניו הועמד בפגישה עם מזכירת מדינה אמריקנית, אותו הדף באופן מיידי, והבהיר כי לא יכנע לדרישה לסגת משטחי יו"ש.

עוד סיפר, "היה מקרה שבו נאמר לי אחרי ההלוויה של פרס 'אתה רוצה הלוויה כזו - תתחיל לוותר'. אמרתי לא להלוויה שלי אני דואג אלא להלוויה של מדינת ישראל שלא תהיה"

"במשך 11 שנים היינו צריכים לבלום מה שאף אחד לא בלם. היכולת שלי לבלום את הלחץ האמריקני נבעה מהיכולת שרכשתי להשפיע על דעת הקהל האמריקנית. הם מאמינים בי", סיפר נתניהו.

ראש הממשלה ציין כי גם בסיטואציה הקשה שהתרחשה בתקופה שלאחר בחירת טראמפ, כאשר ממשל אובמה היה חופשי מלחצים, הצליח לעמוד ולמנוע פגיעה בישראל על ידי החלטה קשה מאוד במועצת הביטחון, "התקשרתי לידיד שלי שעומד בראש מעצמה שיש לה זכות ווטו במועצת הביטחון והוא העביר מסר שמנע את ההחלטה".

"עמדתי בלחצים ששום ראש ממשלה לא עמד בהם, ונקטתי צעדים ששום ראש ממשלה לא נקט כדי למנוע את הנסיגה לקווי 67'", אמר נתניהו.