פרשת היבא יזבק
ציפי חוטובלי: אות קלון על ערכי ביהמ"ש העליון

"שוב נוהג העליון באיפה ואיפה, דין לימין ודין לשמאל. ביהמ"ש רומס את עקרון השוויון", אומרת השרה ציפי חוטובלי בראיון לערוץ 7.

שמעון כהן , ט"ו בשבט תש"פ

השרה חוטובלי
השרה חוטובלי
צילום: דודי סאלם

שרת התפוצות, ציפי חוטובלי, תוקפת בחריפות את החלטת בית המשפט העליון אתמול לאפשר לחברת הכנסת הבה יזבק להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.

"ביהמ"ש העליון הוכיח בפעם המיליון שדין אחד לימין ודין אחד לשמאל", אומרת חוטובלי ומוסיפה: "מיכאל בן ארי אצלו לא עובר ויזבק, שרואה בסמיר קונטאר ובדלאל מוגרבי גיבורים, עוברת, זו לא רק שערורייה שנוגדת את עולם הערכים שזה משקף ונוגד כמובן את רוח חוק יסוד הכנסת. הדבר הזה הוא אי שוויון בפני החוק, שזה אחד הערכים הכי חשובים בדמוקרטיה ובמשפט".

"כשבית המשפט רומס ברגל גסה את עקרון השוויון ואומר דין אחד לימין ודין אחד לשמאל הדבר הזה הוא אות קלון על עולם הערכים של בית המשפט העליון", אומרת חוטובלי הקוראת לציבור להפנים כי בפניו "מלחמה על ערכים".

"הימין היום נמצא במצב שבו יש גורמים שרוצים להחליף את שלטון העם הדמוקרטי ולהכתיב מה הנורמות הראויות, ואם חוק יסוד הכנסת קובע במפורש שתמיכה בטרור היא עילה לפסילה ובית המשפט העליון מתעלם מזה יש כאן בעיה חמורה".

"אני מקווה שבקדנציה הבאה תיק המשפטים יהיה בידי הליכוד, בתקווה שנרכיב את הממשלה, ותימשך הרפורמה במערכת כי זה נצרך מאוד", אומרת השרה הקוראת: "אחיי ואחיותיי התעורר, זה עכשיו או לעולם לא, גם מבחינת הרגע ההיסטורי שאנחנו נמצאים בו מבחינת החלת הריבונות. תנו לנו את הכוח להחיל את הריבונות".