העצור המנהלי - אליה בן דוד מהגרעין התורני בנוף הגליל

הצעיר בן ה-19 נלקח למעצר בשב"כ, רגעים לאחר ששוחרר על ידי בית המשפט. עורך דינו עדי קידר: "מערכת אכיפת החוק הגיעה לשיא השפל".

ערוץ 7 , ט"ו בשבט תש"פ

אליה בן דוד
אליה בן דוד
צילום: באדיבות חוננו

בית המשפט המחוזי התיר הערב (שני) לפרסם את פרטיו של העצור המנהלי אשר נעצר בצו החתום על ידי שר הביטחון נפתלי בנט.

העצור, אשר נעצר לחודש ללא משפט, הוא אליה בן דוד, בן 19, תושב נוף הגליל.

מדובר בבן למשפחה מוכרת בציבור הדתי לאומי. אביו הרב גולן בן דוד, הוא מנהל התלמוד תורה בעיר.

בשעות האחרונות החלו מספר חברי כנסת מהימין לפעול מול השר בנט בדרישה שיסיר את חתימתו מצו המעצר וישחרר את בן דוד.

מוקדם יותר חתם השר על צו המעצר, דקות לאחר שבית משפט המחוזי מרכז הורה על שחרורו של הצעיר ממעצר ללא תנאים מגבילים.

בן דוד נעצר ביום ראשון שעבר בידי שרות הביטחון הכללי והוצא כנגדו צו חריג האוסר עליו לפגוש עו"ד. היום לאחר שהחקירה לא הובילה לממצאים, הורה שופט בימ"ש המחוזי עידו דוריאן גמליאל על שחרורו ממעצר ללא כל תנאי מגביל. דקות לאחר שחרורו הגיעו כוחות שב"כ ולקחו אותו למעצר מנהלי.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הנער נדהם לנוכח התנהלות השב"כ ושר הביטחון. "מערכת אכיפת החוק הגיעה לשיא השפל, היום במהלך דיון שבו הורה בית משפט המחוזי, תוך ביקורת שהוא מעביר על המשטרה והשב"כ לשחרר חשוד, המשטרה והשב"כ ללא שמידעים את בית המשפט, אשר דן בעניין ומשחרר את החשוד, ומודיע לו שהוא משחרר אותו".

"הולכים לאחר מכן במחשכים, בחדרי חדרים, חוטפים אותו פשוטו כמשמעו, ונותנים לו צו מנהלי שנכתב על ידי לא פחות ולא יותר שר הביטחון החדש נפתלי בנט, שמצטרף אף הוא לאותה קהילה של אנשים שזוכים לגינוי מקיר אל קיר בציבור בישראל - מערכת אכיפת החוק, הפרקליטות, המשטרה והשב"כ", דברי קידר שהבהיר כי יפנה לבית המשפט וידרוש את תיקון המצב.