עונש מאסר ל"מיסטיקן" המתחזה

52 חודשי מאסר בפועל נגזרו על שרון גולן שהתחזה למיסטיקן שמחזיר אהבות נכזבות.

ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בית משפט השלום ברחובות גזר 52 חודשי מאסר בפועל על שרון גולן, שהתחזה למיסטיקן שמחזיר אהבות נכזבות.

גולן הורשע ב- 24 אישומים הכוללים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, התחזות כאדם אחר, איומים ועבירות על פי חוק חדלות פירעון. את העבירות ביצע הנאשם כלפי 20 נשים, בסכום של כ- 155,000 ש"ח.

על פי כתב האישום המתוקן, שבו הודה גולן במסגרת הסדר טיעון, הוא הציג עצמו בכזב כמיסטיקן וכקבליסט, בעל מומחיות ב"החזרת אהבות". במסגרת מצג השווא, יצר הנאשם בעצמו או באמצעות אחרים אתרי אינטרנט שונים בהם פרסם את שירותיו, תוך שהוא מציג עצמו בשמות בדויים שונים, גיל שונה מגילו ובטענה שהוא בעל ניסיון למעלה מ- 20 שנה בהחזרת אהבות ובמיסטיקה.

במסגרת מצג השווא, פרסם הנאשם באינטרנט כתבות מזויפות ובחלק מהאתרים תיאר את שיטות עבודתו באמצעות כלים מיסטיים וקבליסטיים וטען כי הוא עושה שימוש, בין היתר, ב"מגיות בטוחות" וב"כישוף לבן", וכן בחומרים חזקים ואיכותיים אותם הוא מייבא מחו"ל.

בעקבות מצג השווא פנו אליו נשים, סיפרו לו על הפרידה מבני זוגם והקשיים בהם נתקלו בעקבות כך. בחלק מהמקרים הנחה הנאשם את הנשים לשלוח לו פרטים אישיים ותמונות שלהן ושל בני זוגן לשעבר על מנת לבצע בדיקת "התאמה אנרגטית" בינן לבין בני הזוג. בהמשך, אישר בכזב כי קיימת התאמה אנרגטית והתחייב להחזיר להן את האהבה הנכזבת בתמורה לתשלום אלפי ש"ח. ככל שייכשל, התחייב הנאשם להחזיר את מלוא התשלום בתוספת פיצוי על עוגמת נפש.

בהתאם להנחיית הנאשם, העבירו הנשים את התשלום בדרכים שונות. בחלק מהמקרים, הנשים ביקשו מהנאשם את השבת התשלום, לאור העובדה שהבטחתו להחזרת האהבה הנכזבת לא התקיימה. הנאשם נעתר לבקשה, אך בפועל לא השיב את הכספים וטען כי כספים אלו הוחזרו בדרכים שונות.

בחלק מהמקרים, כשהביעו הנשים את חששן כי הוא מרמה אותן וביקשו כי יפסיק לעשות שימוש בחשבון הבנק שבבעלותן (אותו פתחו לאחר בקשת הנאשם), איים הנאשם שיטיל עליהן קללה שתפגע בבריאותן ואיים כי יחשוף בפני בני זוגן את פנייתן אליו. באף אחד מהמקרים לא השיב הנאשם את הכספים לנשים.