משפט ראש הממשלה
עו״ד ציון אמיר: לא הייתי רוצה להיות במקומו של נתניהו

עו"ד ציון אמיר על ההרכב שישפוט את נתניהו: "השופטת בעלת מזג שיפוטי מצוין. עם זאת פסקי הדין שלה עם נטייה מחמירה".

103FM , י"ח בשבט תש"פ

עו"ד ציון אמיר
עו"ד ציון אמיר
צילום: קובי ריכטר/TPS

הנהלת בתי המשפט פרסמה את הרכב השופטים במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו; משה בר-עם, עודד שחם, והשופטת שתעמוד בראש ההרכב היא רבקה פרידמן-פלדמן שהייתה השופטת גם במשפט ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

אריה אלדד ואבי בניהו שוחחו עם עם המומחה לדין הפלילי עו"ד ציון אמיר, שהתייחס לידיעות סביב המשפט הקרב.

כשנשאל עו"ד אמיר עד כמה חשוב באמת הרכב השופטים במשפטו של נתניהו אמר שבכדי להיות פוליטיקלי קורקט הוא אמור להגיד שאין לזה שום חשיבות, כי המשפט צריך לחתור לגילוי האמת, "והאמת צריכה להיות תמיד אותה האמת על ידי אותו שופט לא משנה אם הוא גבר או אישה, ימני או שמאלני, מזרחי או אשכנזי".

עו"ד אמיר התייחס לשופטת שתעמוד בראש ההרכב פרידמן-פלדמן והודה שהוא מכיר אותה היטב. "אני מכיר אותה עוד מימיה כתובעת בפרקליטות. אני גם הופעתי מולה בבית המשפט העליון לפני יותר מ־20 שנה. היא נחשבת לשופטת בעלת מזג שיפוטי מצוין ויוצא מהכלל. היא מקשיבה, מאזינה, ויסודית. יחד עם זאת פסקי הדין שלהם הם בעלי נטייה מחמירה וניתן לראות את זה במספר פסקי דין. יש לה דעות נחרצות בצורה של נושאים, וזה לא בהכרח מבשר טוב לראש הממשלה נתניהו".

"גם בר-עם ושחם הגיעו מאותו בית גידול, אבל זה לא אומר דבר על היושרה שלהם. אנחנו חייבים להניח שכל שופט קם בבוקר לעשות את עבודתו נאמנה", אמר עו"ד אמיר, "ובכל זאת אני מתקשה לברוח מהעובדה שפעם שופט אמר לי 'למה אתה רץ לבית משפט' וכששאלתי אותו איפה הבעיה הוא אמר שאני לא יכול לדעת על איזה שופט אני אפול".

אז מה צריך לעשות ראש הממשלה בנימין נתניהו? לדבריו של עו"ד אמיר אדם צריך ללכת על פי מצפונו, "הרי אף אחד לא יזכור מי יהיה הרכב השופטים אם תהיה במשפט הזה הרשעה. זה יהיה משפט מרתק - משפטית ופילוסופית כאחד. שופט שדן בתיק הזה צריך להיות ניחן במידות וביכולות בכדי להגיע להכרעה הנכונה. אני לא הייתי רוצה להיות במקומו של נתניהו".