השר כ"ץ: מאחלים לסינים הצלחה בהתמודדות עם הקורונה

שר החוץ קיים הערכת מצב בהשתתפות שר הבריאות אודות מצבם של האזרחים הישראלים המצויים באזורים בהם התפרץ הנגיף.

ערוץ 7 , י"ח בשבט תש"פ

הערכת המצב במשרד החוץ
הערכת המצב במשרד החוץ
צילום: יהונתן ולצר/TPS

שר החוץ ישראל כ״ץ קיים היום בבוקר חיתוך מצב עם נציגויות ישראל בסין וביפן על רקע המשך התפרצות וירוס הקורונה ומצבם של האזרחים הישראלים המצויים באזורים בהם התפרץ הנגיף.

בדיון עסקו המשתתפים גם במצבם של הישראלים הנמצאים על גבי ספינת התענוגות העוגנת לחופי יפן בה פרץ הנגיף.

בפגישה המיוחדת השתתף גם שר הבריאות יעקב ליצמן.

שר החוץ כ״ץ הבהיר שייעשו מירב המאמצים מול הרשויות ביפן על מנת להשיב את האזרחים הישראלים חזרה ארצה, זאת תוך נקיטת כל אמצעי הזהירות הנדרשים כדי למנוע מן הנגיף לחדור לישראל.

שר החוץ הביע את הערכתו לדיפלומטים הישראלים בסין, על עבודתם החשובה בחזית זו. השר הוסיף כי הוא מאחל הצלחה לעם הסיני במאבק בנגיף ושהידידות בין ישראל וסין איתנה כבעבר.

בתום הדיון הודיע שר הבריאות ליצמן כי נציג משרד הבריאות, המשנה למנכ"ל המשרד פרופ’ איתמר גרוטו, ייסע ליפן בכדי לסייע מקרוב לישראלים שנמצאים בספינה.

השר ליצמן ציין כי מטרתנו להעניק סיוע לישראלים שנמצאים על האוניה, לבחון חזרתם לישראל באופן בטוח עבורם ועבור הסביבה הישראלית, "אנו פועלים על פי הוראות ארגון הבריאות העולמי בכדי לדאוג להם וגם למנוע הדבקה בנגיף לאחר הגעתם".

המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, פרופ’ איתמר גרוטו, ציין "אנו רואים חשיבות רבה לצאת כגורם מקצועי ליפן, על מנת להבטיח את בריאותם של הישראלים הנמצאים על הספינה וחזרתם בשלום לישראל ובמקביל לוודא כי מונעים את הסיכון לאוכלוסייה בישראל".