בני גנץ: קחו את "בלוק החסינות" בערבון מוגבל

גנץ הודיע כי שר הבריאות בממשלתו יהיה מכחול לבן, וסיפר על מגעים עם מפלגות מימין ומשמאל.

חזקי ברוך , י"ט בשבט תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

יו"ר מפלגת כחול לבן, ח"כ בני גנץ, סיפר היום (שישי) על מגעים שמתנהלים עם מפלגות מכל המגרש הפוליטי.

בפוסט שפרסם בפייסבוק רמז גנץ שבלוק הימין לא יחזיק מעמד, ''בממשלה שלי יהיו חברות הרבה מפלגות. האמינו לי-אנחנו לא מחכים לתוצאות הבחירות וכבר מנהלים מגעים עם שחקנים ושחקניות לאורך כל המגרש הפוליטי. אני רוצה להמליץ לכם משהו: קחו את נושא "בלוק החסינות" בערבון מוגבל.

''ראשי הבלוק יצאו בהצהרות, יחתמו על מסמכים וינאמו בכיכרות - אבל עמוק בפנים ובחדרי חדרים, הם מבינים שחייבים להתקדם. הם מבינים שאסור לגרור את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת. הם רק מחכים לסיבה הנכונה לעשות את המעשה הנכון. הדרך שזה יקרה היא ניצחון בפער משמעותי מהליכוד. זה או כחול לבן בקלפיות-או בחירות רביעיות''.

לדברי גנץ, בראש סדר העדיפויות של ממשלתו יעמוד החינוך של ילדי ישראל. ''כרמטכ"ל נפגשתי עם ראש הממשלה כל שבוע לפחות פעם אחת, כמה פעמים אתם חושבים שנפגש איתו מנכ"ל משרד החינוך? אני מתכוון להיפגש באופן שוטף עם שר החינוך ומנכ"ל המשרד. לבקר בבתי הספר את המנהלים, המורים והתלמידים ולא רק ב-1 לספטמבר.

''מערכת החינוך היא זו שמביאה את האדם להצליח והמפתח לחברה מצליחה. אני מתכוון לדאוג לנושא הזה באופן אישי, ומקרוב מאוד", הבטיח יו"ר כחול לבן.

גנץ הצהיר על מחויבותו לשיפור מערכת הבריאות, ''כולנו נחשפים לכשלים החמורים במערכת הבריאות. הייתי השבוע בסורוקה, פגשתי את הצוותים המצוינים שם שרק מחכים שיתנו להם כלים. פגשתי מתמחים שעומדים במשמרות 26 שעות רצוף. אחיות שמטפלות בעשרות חולים במקביל.

''בממשלה שלי נשקם את מערכת הבריאות- נזרים לה תקציבים, נשפר את התשתיות, נקים שני בתי חולים בצפון ובדרום ונדאג שבפריפריה ובמרכז כל אדם, יקבל את השירות שלו הוא ראוי. כדי לדאוג שזה יקרה החלטתי - שר או שרת הבריאות הבאים של מדינת ישראל יהיו מכחול לבן", סיפר.